BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBNB Haberleri
  3. Binance Coin fiyatı durdurulamıyor! Tarihi bir zirve daha!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Binance Coin fiyatı durdurulamıyor! Tarihi bir zirve daha!

Binance Coin fiyatı durdurulamıyor! Tarihi bir zirve daha!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında son 48 saattir devam eden yükselişle birlikte, Binance borsasının yerel tokeni BNB etkileyci bir çıkış yaptı. Binance Coin fiyatı zirve üstüne zirve kaydetti!

Binance Coin fiyatı yeni bir zirve daha yaptı!

Kripto piyasası, son iki haftadır yaşanan düşüşlerden sonra hafta sonunda etkileyici bir ivme yakaladı. Bitcoin son 2 gündür yaklaşık %9 artarken, alternatif kripto paraların çoğu da Bitcoin’i takip etti. 

Hatta birçok altcoin Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi. En büyük altcoin olan Ethereum, son 24 saat içinde yaklaşık %10 yükselerek 3200 dolar civarında yeni bir ATH kaydetti. En etkileyici çıkışı yapan kripto paralardan bir diğeri ise, her zamanki gibi Binance coin oldu.

Binance Coin, Ethereum’un izinden giderek tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Zirveden sonra bir miktar düzeltme yapmış olsa da hala istikrarlı bir şekilde yükselişini sürdürüyor.

Binance Coin fiyatı durdurulamıyor! Tarihi bir zirve daha!

Binance Coin’in piyasa değeri 100 milyar dolara ulaşırken, BNB fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak 664,99 doları gördü!

Binance Smart Chain’deki işlemlere güç veren Binance borsasının yerel tokeni olan BNB, 664$’lık fiyat seviyesine ulaşarak yeni bir tarihi zirve yaptı.

Ayrıca, BNB’nin piyasa değeri de 100 milyar doları aşarak rekor kırdı. Ancak bu rekor BNB’nin, en büyük piyasa kapitalizasyonuna sahip ilk 100 varlık listesine girmesi için yeterli değil.

Dünyadaki en değerli varlıkların listesini yapan AssetDash verilerine göre, şu sıralar 100. sırada, 144,97 milyar dolarlık piyasa değeri ile Charter Communication yer alıyor.

Ardından 145,52 milyar dolar ve 146,94 milyar dolar ile, sırasıyla Shell ve Shopify geliyor.

Peki Binance Coin fiyatı neden yükseldi?

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in, NFT alanına gireceğini duyulmasıyla birlikte yerel tokeni BNB de yükselişe geçti.

NFT

1 Mayıs Cumartesi günü yaptığı açıklamada Binance, haziran ayında kendi NFT pazarını açacağını duyurduktan bir gün sonra, Binance coin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak 641$’a yükseldi.

O gün, BNB’nin piyasa değeri 2 milyar dolar artarak 97.102.482.232 dolara ulaştı. Bugün ise, 100.000 milyar dolarlık piyasa değerine ve 664$’lık fiyat seviyesine dokunarak yeni bir ATH yaptı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: