1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dev kripto para borsasından NFT kararı!

Dev kripto para borsasından NFT kararı!

Dev kripto para borsasından NFT kararı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük kripto borsası NFT platformu oluşturuyor. Detaylar haberimizde

Dev kripto para borsasından NFT kararı

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance NFT alanına gireceğini duyurdu. Kripto para borsası kendi NFT pazarını açacak. Binance bugün yaptığı açıklamada NFT müzayedeleri için yeni bir platform açacağını duyurdu. Binance NFT platformunu haziran ayında başlatacak.

Platform iki ana pazara ev sahipliği yapacak biri premium müzayedeler ve sergiler için müzayedeler. Diğeri ise günlük NFT işlemleri.

Bkz: NFT, NFT haberleri ve son dakika gelişmeleri

Binance,premium pazardaki satışlar için%10’luk bir komisyon talep edecek. Satış gelirinin geri kalan kısmı ise yaratıcılara gidecek. Ticaret piyasası her satışta %1 işlem ücreti alacak ve içerik oluşturucu kendi NFT’sinin her ticaretinden %1 telif hakkı kazanacak. 

Projeyi yönetecek olan Helen Hai, CNBC’ye şunları söyledi: 

“Amacımız Binance blockchain altyapısı ve Binance topluluğu tarafından desteklenen en hızlı ve en ucuz çözümlerden yararlanarak dünyanın en büyük NFT ticaret platformu ile satın alma ve takas deneyimini sağlamaktır.”

Binance’in NFT alanına adım atması, son birkaç aydır kripto piyasasını yakından takip edenlere muhtemelen sürpriz olmayacak bir gelişme. Borsanın blockchain projesi Binance Smart Chain, Ethereum’un sunduğu hizmetleri kullanıcılarına sunarak büyük bir sıçrama elde etti. Binance’in NFT platformu başlangıçta Binance smart chain ve Ethereum’u destekleyecek. 

Binance’in BNB coin’i bu yıl piyasa değeri açısından en büyük üçüncü kripto para birimine oldu. Anlık olarak BNB 572 dolardan işlem görüyor ve toplam piyasa değeri yaklaşık 88 milyar dolar seviyesinde. Binance Smart Chain’de çalışan birçok uygulama, Ethereum’da DeFi’ye benzer bir deneyim sunuyor. Yüksek gaz ücretinin olmaması ise Ethereum’a göre bir avantaj olarak görülüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.