ABD’den Bitcoin hakkında 2 önemli haberimiz var!

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güne yine Elon Musk’ın tweet’i ile uyandık ve Tesla’nın elindeki BTC’lerin %10’unu sattığını öğrendik. ABD merkezli 2 önemli haberimiz daha var. Ayrıntılar haberimizin içeriğinde.


ABD’den Bitcoin hakkında 2 önemli haberimiz var!

İlk haber, ABD merkezli şirket Camping World Inc.’den geldi. Ünlü işletme Tesla gibi Bitcoin kabul eden şirketler kervanına katılacağını açıkladı. Artık kamp severler ve karavan kiralamak isteyen tatilciler, Camping World ödemelerini Bitcoin ve çeşitli kripto paralar üzerinden yapabilecekler.

BitPay ile anlaşma sağlayan Camping World Inc. Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere bir grup kripto para üzerinden ödeme kabul edeceklerini belirttiler.

CEO Marcus Lemonis, geçtiğimiz aylarda Tesla’nın Bitcoin üzerinden ödemeler kabul edeceğini açıklaması Wall Street’te oldukça şaşkınlık yarattığını belirtti. Lemonis, Tesla kararının kendi açılımlarını da cesaretlendirdiğini vurguladı.

abd bitcoin ABD’den Bitcoin hakkında 2 önemli haberimiz var!

Lütfen Bkz: Tesla’nın satın aldığı Bitcoin’ler hakkında şok gelişme!

İkinci haberimiz ise ABD merkezli Gemini Borsasından. Borsa, geçtiğimiz Ocak ayında MasterCard ile ortaklık geliştirerek kripto para kartı çıkaracağını açıklamıştı. MasterCard destekli Gemini kripto para kartının yaz aylarında 50 eyalette kullanılmaya başlayacağı duyuruldu.

Alışverişlerinde Gemini-MasterCart kullanan ABD’li tüketiciler, yaptıkları harcamalar karşısında
%3’e varan oranlarda kripto para karşılığında bonus ödemesi alabilecek.


Gemini borsasında 30’un üzerinde kripto para listeleniyor. Bu kripto paralar Gemini-MasterCard sayesinde reel ekonomide normal para birimi gibi kullanılacak. Ayrıca ABD’li kart sahipleri çeşitli ürün kategorilerine göre %3-%1 arasında bonus ödeme alabilecekler.

Gemini piyasaya sürmeyi planladıkları kredi kartı için şimdiden 140 bin kişiden ön talep aldıklarını belirtti.

Yukarıda bahsedilen 2 gelişme de Bitcoin ve kripto paraların yaygınlaşması ve adaptasyonuna ciddi katkı sağlayacaktır.

Kaynak 1, Kaynak 2

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
ABD’den Bitcoin hakkında 2 önemli haberimiz var!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.