1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Aave, Matic ve Binance fiyat tahmini ve teknik analizi

Aave, Matic ve Binance fiyat tahmini ve teknik analizi

Aave, Matic ve Binance fiyat tahmini ve teknik analizi
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Son günlerde oldukça başarılı çıkışlar yapan Binance, Aave ve Matic’deki çıkış devam edecek mi? Bu kripto paralara ait güncel teknik fiyat analizi ve fiyat tahminleri için haberimizin içeriğine göz atınız.


Aave, Matic ve Binance fiyat tahmini ve teknik analizi

 

Aave

DeFi platformları tekrardan görünür olmaya başladı. 2020’nin ikinci yarısında gösterdiği performansın benzerini 2021’in bahar aylarından itibaren tekrardan yaşayabiliriz.

2020’deki DeFi fırtınasının hemen ardından dünyaya gelen Aave, tüm zamanların rekorunu 10 Şubat 2021’de 559 dolar ile gördü. Yazının kaleme alındığı saatte ise 487 dolar bandında işlem görüyor.

Aave için ilk hedef 2021 rekoru olan 550 dolar seviyesi.

Genel olarak DeFi’leri makro ekonomik büyüklüğüne baktığımızda DeFi’lerde tutulan mevduat büyüklüğünün 1 Mayıs 2021’de (dün) 69 milyar dolara ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırdığını görüyoruz. Bu açıdan yeni bir DeFi dalgasının yaşanmasını bekleyebiliriz.

aave matic Aave, Matic ve Binance fiyat tahmini ve teknik analizi

Aşağıdaki grafikte ise Aave teknik analizini görüyoruz.

aave matic Aave, Matic ve Binance fiyat tahmini ve teknik analiziKısmı bir düzeltmenin ardından Aave, Mayıs ayının ikinci haftasında 530-550 aralığını görebilir.

Kaynak

Lütfen Bkz: Cardano, VeChain ve BitTorrent fiyat analizi

 

Dünyanın en büyük kripto para borsasının token’ı: Binance Coin (BNB)

İlk önce 3’üncü büyük kripto para olan Binance (BNB) fiyatlarına göz atalım. Binance fiyatlarında son günlerde yaşanan değer artışında 2 temel faktör etkili oluyor.

  1. İlk faktör kripto para piyasalarında yaşanan olağan üstü canlılık. Bilindiği üzere BNB, dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance borsasının utility token’ın. Borsa kullanıcıları, Binance borsasındaki işlemlerini BNB token üzerinden gerçekleştirdiklerinden ekstra indirimlerden faydalanabiliyor. Binance ve BNB arasındaki bu organik ilişki sürekli BNB talebi oluşturuyor.
  2. Diğer önemli faktör ise Binance Coin tarafından başarılı biçimde yürütülen coin burn (coin yakma) programı. Bu sayede BNB arzı azalıyor ve fiyatlar üzerinde olumlu bir katkı sunuyor.

Binance tüm zamanların rekorunu 1 Mayıs 2021’de (dün) 641.86 dolar ile gördü. BNB yazının kaleme alındığı saatte 600 doların üstünde tutunuyor. Binance coin, yükselen trend üzerinde agresif koşunu devam ettiriyor. Aşağıdaki grafikte BNB teknik analizini görüyoruz.

aave matic Aave, Matic ve Binance fiyat tahmini ve teknik analiziBNB yukarıdaki bahsedilen 2 faktörün etkisi ile Mayıs ayı içeresinde 700 doları kolay biçimde test edebilir.

Kaynak

Lütfen Bkz: Visa Bitcoin işine çok büyük giriyor!

 

Polygon (MATIC)

Ethereum’a ölçeklendirme ve altyapı desteği sunan MATIC ile DeFi platformlarının performansı arasında yakın bir ilişki söz konusu. Son günlerde olağan üstü bir Matic performansına şahit oluyoruz. 30 Nisan’da Matic (2 gün önce) 94 cent’i geçerek tüm zamanların rekorunu kırdı.

2.618 Fib değerlerine den gelen 1 dolar seviyesinde Matic için bir direnç hattı beliriyor. 70-75 cent bandında destek bulan MATIC, 1 dolar seviyesini test edebilir.

aave matic Aave, Matic ve Binance fiyat tahmini ve teknik analizi