1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Milyarder yatırımcıdan şaşırtan Bitcoin açıklaması!

Milyarder yatırımcıdan şaşırtan Bitcoin açıklaması!

Milyarder yatırımcıdan şaşırtan Bitcoin açıklaması!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü yatırım şiketi Berkshire Hathaway’ın ortağı milyarder yatırımcı Charlie Munger’den şaşırtan Bitcoin açıklaması. Detaylar haberimizde

Milyarder yatırımcıdan şaşırtan Bitcoin açıklaması

Ünlü yatırım şirketi Berkshire Hathaway’in CEO’su Warren Buffett ve uzun süredir iş ortağı olan Charlie Munger, cumartesi günü Berkshire Hathaway’in hissedarlar yıllık toplantısında bir kez daha Bitcoin’i eleştirdi.

Charlie Munger kendisine Bitcoin ile ilgili soru sorulması üzerine şu cevabı verdi:

Bitcoin ile ilgili bir soru olacağını biliyordum ve kendi kendime düşündüm. Politikacıların her zaman sorulardan kaçtığını görüyorum ve bilirsiniz ki bunu biraz iğrenç buluyorum. Ancak bunu yaptıklarını biliyoruz. Ama gerçek şu ki, bu soruyu atlatacağım çünkü kendi Bitcoin’ini izleyen muhtemelen yüz binlerce insan var. Bu yüzden yüzbinlerce insanı kızdırıp mutsuz etme seçeneğimiz var. Bitcoin’i ortaya çıkarmak boğaya kırmızı bayrak sallamak gibi. Ancak Bitcoin’in başarısından nefret ediyorum ve para aklayanlar ve gaspçılar için yararlı olan bir para birimini hoş karşılamıyorum.”

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Munger aynı zamanda Bitcoin’i havadan bir finansal ürün olarak değerlendirdiğini ve gelişmenin ve medeniyetin çıkarlarına aykırı olarak gördüğünü belirtti. Bu eleştiriler Varren Buffet ve Charlie Munger’in Bitcoin’e karşı ilk olumsuz yaklaşımları değil. Daha önce 2018 yılında yine ortaklarla düzenlenen yıllık oturumda Bitcoin için ağır ifadeler kullanmışlardı. O dönemde Buffet Bitcoin için “muhtemelen fare zehri” derken Munger ise “pislik” ifadesini kullanmıştı. İkili bu ifadeleri kullandığında Bitcoin yaklaşık 9,800 dolar seviyesindeydi.

Ekonomist Alex Kruger ise attığı tweette Munger’i eleştirdi ve Munger’in nefretinin mantıksız olduğunu ve teknolojik yeniliklere açık olmayan para yöneticilerinin iyi performans göstermekte zorlanacaklarını belirtti.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.