Loading...
btc
BTC
-0.37%
Bitcoin
65.421,81 USDT
eth
ETH
-0.51%
Ethereum
3.139,03 USDT
bch
BCH
0.25%
Bitcoin Cash
526,98 USDT
xrp
XRP
-0.44%
Ripple
0,50 USDT
ltc
LTC
-0.54%
Litecoin
79,30 USDT
bnb
BNB
-0.8%
Binance Coin
561,92 USDT
sol
SOL
-0.71%
Solana
150,19 USDT
avax
AVAX
-0.77%
Avalanche
36,99 USDT
ada
ADA
-0.44%
Cardano
0,47 USDT
dot
DOT
-0.74%
Poladot
6,81 USDT
doge
DOGE
-0.83%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-0.97%
Shiba Inu
0,00 USDT

Milyarder yatırımcıdan şaşırtan Bitcoin açıklaması!

Bitcoin short ne demek? Borsada short işlem ile nasıl para kazanılır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü yatırım şiketi Berkshire Hathaway’ın ortağı milyarder yatırımcı Charlie Munger’den şaşırtan Bitcoin açıklaması. Detaylar haberimizde

Milyarder yatırımcıdan şaşırtan Bitcoin açıklaması

Ünlü yatırım şirketi Berkshire Hathaway’in CEO’su Warren Buffett ve uzun süredir iş ortağı olan Charlie Munger, cumartesi günü Berkshire Hathaway’in hissedarlar yıllık toplantısında bir kez daha Bitcoin’i eleştirdi.

Charlie Munger kendisine Bitcoin ile ilgili soru sorulması üzerine şu cevabı verdi:

Bitcoin ile ilgili bir soru olacağını biliyordum ve kendi kendime düşündüm. Politikacıların her zaman sorulardan kaçtığını görüyorum ve bilirsiniz ki bunu biraz iğrenç buluyorum. Ancak bunu yaptıklarını biliyoruz. Ama gerçek şu ki, bu soruyu atlatacağım çünkü kendi Bitcoin’ini izleyen muhtemelen yüz binlerce insan var. Bu yüzden yüzbinlerce insanı kızdırıp mutsuz etme seçeneğimiz var. Bitcoin’i ortaya çıkarmak boğaya kırmızı bayrak sallamak gibi. Ancak Bitcoin’in başarısından nefret ediyorum ve para aklayanlar ve gaspçılar için yararlı olan bir para birimini hoş karşılamıyorum.”

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Munger aynı zamanda Bitcoin’i havadan bir finansal ürün olarak değerlendirdiğini ve gelişmenin ve medeniyetin çıkarlarına aykırı olarak gördüğünü belirtti. Bu eleştiriler Varren Buffet ve Charlie Munger’in Bitcoin’e karşı ilk olumsuz yaklaşımları değil. Daha önce 2018 yılında yine ortaklarla düzenlenen yıllık oturumda Bitcoin için ağır ifadeler kullanmışlardı. O dönemde Buffet Bitcoin için “muhtemelen fare zehri” derken Munger ise “pislik” ifadesini kullanmıştı. İkili bu ifadeleri kullandığında Bitcoin yaklaşık 9,800 dolar seviyesindeydi.

Ekonomist Alex Kruger ise attığı tweette Munger’i eleştirdi ve Munger’in nefretinin mantıksız olduğunu ve teknolojik yeniliklere açık olmayan para yöneticilerinin iyi performans göstermekte zorlanacaklarını belirtti.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.