BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Elon Musk’tan ilham aldı, Dogecoin milyoneri oldu
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Elon Musk’tan ilham aldı, Dogecoin milyoneri oldu

Elon Musk’tan ilham aldı, Dogecoin milyoneri oldu
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Glauber Contessoto, kripto para yatırımı ile milyoner olan bir isim. Contessoto, Dogecoin yatırımı ile nasıl milyoner olduğunu ise “CNBC Make It” programına anlattı.


Elon Musk’tan ilham aldı Dogecoin milyoneri oldu

Glauber Contessoto, 15 Nisan’da Dogecoin milyoneri olduğunu söylüyor. 33 yaşındaki bu kripto yatırımcısı, “Bunu görünce bütün gece ekranıma bakıp durdum.” diyor.

Contessoto, Dogecoin’i Reddit üzerinden duyduğunu söylüyor. Ardından ise kripto paranın fiyatı 5 Şubat’ta 4.5 cent iken 180,000 dolar yatırım yapmış.

Dogecoin’e ilgi duymasının ise birkaç sebebi var.

Birinci sebep bu kripto para etrafında oluşan Reddit topluluğunu sevmiş. Dogecoin’in 2013’te kurulmasından sonra topluluk tabanı önemli ölçüde büyüdü. Ayrıca Shiba Inu “Doge” internet şakasından esinlenildiğini de sevdiğini söylüyor.

Ayrıca bir çok diğer Dogecoin alan gibi şöyle diyor: “Birikimlerimi Dogecoin’e koymamım sebebi Elon Musk.”. Musk, defalarca bu kripto para ile ilgili tweetler yazmıştı. Ancak bu coine desteğini gösteren tweetlerde ciddi mi bilinmez. Yine de Contessoto “Bu adam bir dahi” diyor.

Contessoto genel itibariyle Dogecoin’in büyüyeceğini ve ayrıca kendisine servet kazandıracağını da düşünüyordu. Şimdi de bu gerçekleşti. “Ben çok fakir bir ailede büyüdüm. Bundan dolayı bu benim için çok büyük bir olay.” diye konuşuyor.

Contessoto’un Dogecoin’e ayırabileceği kaybetmeyi göze aldığı bir parası yoktu. Bundan dolayı da birikimini yatırarak çok büyük bir risk almış. Sadece tüm birikimini kullanmamış. Aynı zamanda aralarında Tesla ve Uber’in de olduğu hisse senetlerinin de tamamını satmış. Sonuçta uygulama aracılığıyla Robinhood’dan borç alarak marj üzerine yatırım yaptı.

Arkadaşları da onu bu yaptığı yatırımlar konusunda uyarmıştı. Hatta birisi, “Arkadaşım bu bir pump ve dump şemasıdır. Sonunda sıfırı görecek.” diye de uyarmıştı.

İlgili – Dogecoin (DOGE) nedir, madenciliği nasıl yapılır, geleceği nasıl?

Uzmanlar da Dogecoin konusunda çok şüpheci. Onlara göre bu kripto paraya yüksek spekülasyon ve sosyal medya üzerinden yapılan yaygaralar yön veriyor. Bundan dolayı yatırımcıları uyarıyorlar.

Mesela kripto boğası ve Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, CNBC’ye yaptığı açıklamada, Bitcoin için “12 yıl süren ve benimsenmesi giderek artan, iyi düşünülmüş, iyi dağıtılmış bir değer saklama aracı” diyor. Ancak Dogecoin konusunda “neredeyse tüm arzının yüzde 30’u iki kişinin elinde” diyerek o kadar da olumlu konuşmuyor. Ayrıca BTC’nin Dogecoin’de olmayan geniş ve iyi desteklenmiş bir sisteminin olduğunu vurguluyor.

İlaveten Dogecoin’in Bitcoin gibi sınırlı bir arzı da yok ki bu da riskli bir yatırım yapıyor bu kripto parayı. Yine de Contessoto bu kriptoyu almış ve saklamış. Aldıktan 2 ay sonra Dogecoin fiyatı 15 Nisan’da yükselişe geçti. O hafta Dogecoin yüzde 400 yükseldi. CoinGecko verilerine göre de piyasa değeri 49 milyara ulaşmıştı. Sonuçta 45 cent ile rekor fiyata ulaşmıştı.

Elon Musk’tan ilham aldı Dogecoin milyoneri oldu

Bu yükselişin sebebi ile ilgili iki spekülasyon var. Birincisi Coinbase’in 14 Nisan’da halka açılması ve diğer ise Musk’un “moon” diyen bir tweeti.

Hangisi olursa olsun sonuçta Contessoto yatırımını 1 milyon dolarlık bir servete dönüştürmüş.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.