1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Visa Bitcoin işine çok büyük giriyor!

Visa Bitcoin işine çok büyük giriyor!

Visa Bitcoin işine çok büyük giriyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İki kredi kartı şirketi de Bitcoin ve kripto para piyasalarına giriş yapıyor. Bu iki şirket: Visa ve MasterCard. Visa CEO’su Al Kelly’nin ifadeleri ile Visa “çok ama çok büyük bir şekilde” bu işe eğiliyor.


Visa Bitcoin işine çok büyük giriyor!

Yukarıda Visa CEO’su Al Kelly’nin ifadelerini paylaştık. Visa, Bitcoin ve kripto para piyasalarına “çok ama çok büyük bir şekilde eğiliyor.” Yine Kelly’nin ifadelerine göre Visa, Bitcoin piyasaları için “son derecede iyi konumlanmış” biçimde.

Visa CEO’su bir medya organı üzerinden yaptığı açıklamalar, oldukça ilgi uyandırdı. CEO Kelly, iddialı ve belki bazılarımıza abartılı gelebilecek ifadeler sarf etti

Kelly, Bitcoin ve kripto para piyasalarını ikiye ayırıyor.

  • Bitcoin: Kelly Bitcoin’i ana yatırım aracı olarak görüyor. Bitcoin’i dijital altın olarak gördüklerini belirtiyor.
  • Kripto paralar: Bu alanda ise Merkez Bankası Dijital Para Birimleri (CBDC) dahil diğer sanal varlıklar bulunuyor.

Al Kelly, yukarıdaki iki alana da giriş yapmayı planlıyor.

Lütfen Bkz: Mayıs ayında gözünüz bu 6 kripto parada olsun

Ayrıca Kelly, Bitcoin ve kripto para piyasalarında 5 farklı fırsat yakaladıklarını belirtiyor. Bu fırsatlara kısaca göz atalım.

  • İnsanların Bitcoin ve kripto para alımını kolaylaştırmak. Bunun için Visa soğuk cüzdan ve borsa projeleri üzerinde çalışıyor. İnsanların Visa kartları ile ödeme yaparak kripto para satın alabilecekleri bir platform üzerinde mesai harcıyor.
  • Kripto paralarının nakit para birimlerine dönüşümünü kolaylaştırmak. Kelly; Coinbase, Crypto.com ve Blockfi başta olmak üzere 35’e yakın borsa ve platform ile anlaştıklarını belirtti.
  • Finansal kurumlar ve fintech şirketlerinin kripto para adaptasyonunu sağlamak ve hızlandırmak.
  • Kripto para ve Bitcoin takas işlemleri.
  • Merkez bankaları.

Gerçekten Visa Bitcoin ve kripto para piyasalarına çok büyük giriş yapmaya hazırlanıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.