Mayıs ayında gözünüz bu 6 kripto parada olsun!

6 altcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasalarını son düzeltmenin ardından tekrardan 2 trilyon doların üzerine çıktı. Son dönemde altcoinler, Bitcoin karşısında zemin kazanıyor. Mayıs ayında yatırımcıların radarında olan 6 kripto para için lütfen haberimizin içeriğine göz atınız.


Mayıs ayında gözünüz bu 6 kripto parada olsun

Yazının kaleme alındığı saatte CoinMarketCap verilerine göre toplam piyasa değeri 2.1 trilyon dolar. Bu pastanın %48.5’ini Bitcoin ve %51.5’ine ise altcoinler alıyor. Altcoinler piyasanın hakimiyetini Bitcoin’in elinden aldı.

  • Stellar Lumens (XLM)

Mayıs ayında yatırımcıların radarında olan ilk kripto para Stellar Lumens (XLM). Ripple’ın kurucularından Christ Larsen tarafından geliştirilen XLM, Ripple gibi uluslararası fon transferlerinde blockchain tabanlı ödeme hizmeti sunuyor. Stellar’ın bu teknolojisi bankalar ve finansal kuruluşlar tarafından talep görüyor. Nisan ayında Ripple’ın gösterdiği performansın benzerini XLM Mayıs ayında gösterebilir.

altcoin ripple Mayıs ayında gözünüz bu 6 kripto parada olsun!

  • Litecoin (LTC)

Bir zamanlar Bitcoin’e alternatif olarak gösterilen Litecoin 2019 yılında değerini en çok arttıran altcoinler arasında yer almıştı. Ancak 2020 yılı Litecoin kuluçkada geçirdi. Birçok köklü borsada listelenen LTC, Bitcoin’den daha hızlı ve ucuz ödeme aracı olarak kullanılıyor. Aşağıdaki grafikte LTC fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

altcoin ripple Mayıs ayında gözünüz bu 6 kripto parada olsun!

Lütfen Bkz: Ne olacaksa 3 Mayıs-17 Haziran tarihleri arasında olacak!

 

  • Ethereum (ETH)

İkinci büyük kripto para olan Ethereum, bugün (29 Nisan) 2,772 dolar ile tekrardan rekorunu tazeledi. Birçok analiste göre Ethereum Mayıs ayında kolay biçimde $3K’yı görebilir. Ethereum staking bazlı sisteme geçtikçe piyasada yoğun biçimde Ethereum çekiliyor. Bu durum ETH’yi kıt para haline getiriyor.

altcoin ripple Mayıs ayında gözünüz bu 6 kripto parada olsun!

  • Ripple (XRP)

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) Ripple aleyhine açtığı davanın ardından zor günler geçiren XRP, 2021 boğa sezonuna sonradan eklemlendi. XRP, rakiplerine göre 2018 yılı rekorunu henüz egale edemedi. XRP 2018 yılında 3.80 doları geçerek tüm zamanların rekorunu kırmıştı. Ateşli XRP savunucuları XRP’nın 2021 yılında 2018 rekorunu egale edeceğini düşünüyor.

altcoin ripple Mayıs ayında gözünüz bu 6 kripto parada olsun!

Ripple XRP’den muhteşem başarı!

  • Chainlink (LINK)

Chainlink, oracle hizmetleri sayesinde reel ekonomideki verileri blockchain’e aktarıyor. Ayrıca blockchain’ler arasında da veri akışına köprü vazifesi sunuyor. DeFi platformları ile Chainlink arasında bir kader birliği söz konusu. 2020’nin 2’inci çeyreğinde DeFi’ler coşarken LINK de yatırımcılarına ciddi biçimde kazandırdı.

altcoin ripple Mayıs ayında gözünüz bu 6 kripto parada olsun!

  • Cardano (ADA)

2021’ın yıldızı şüphesiz Cardano ADA oldu. Ethereum’un geliştiricilerinden Charles Hoskinson tarafından geliştirilen ADA, Ethereum’a rakip olmaya aday. Cardano blockchain’i Ethereum’dan daha hızlı veri akışına ev sahipliği yapabiliyor.

altcoin ripple Mayıs ayında gözünüz bu 6 kripto parada olsun!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Mayıs ayında gözünüz bu 6 kripto parada olsun!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.