1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple XRP’den muhteşem başarı!

Ripple XRP’den muhteşem başarı!

Ripple XRP’den muhteşem başarı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) Aralık 2020 tarihinde Ripple aleyhine açtığı davanın etkileri hala devam ediyor ve Ripple bu sürece ciddi biçimde dayanıyor. Ripple için olumlu sayılabilecek bir gelişme yaşandı. Ayrıntılar haberimizin içeriğinde.


Ripple XRP’den muhteşem başarı!

SEC’in Ripple aleyhine açtığı davanın ilk önceki şok etkisi ile XRP fiyatları 20 cent’e kadar gerilemişti. Bitcoin ve kripto para piyasalarında ciddi bir boğa sezonu yaşanırken Ripple, bu trende çok sonraları eklemlendi. XRP, 14 Nisan’da 1.96 dolar ile son 3 yılın en yüksek değerine ulaştı.

Ethereum, Bitcoin ve birçok altcoin 2017-2018 dönemindeki rekorunu egale etmesine rağmen Ripple’ın XRP’si bu dönemdeki rekoru henüz kıramadı.

Ripple 4 Ocak 2018’de 3.84 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdı. XRP hala bu rekor seviyesinden çok uzakta. Ripple’ın 2021’de yaşanan boğa sezonunda yeni bir ATH’ye ulaşamamasında SEC davasının etkisi büyük oldu.

Lütfen Bkz: Ne olacaksa 3 Mayıs-17 Haziran tarihleri arasında olacak!

SEC’in Ripple aleyhine açtığı davanın ardından başta Coinbase olmak üzere birçok kripto para borsası XRP’yi delist etti. Bu süreç, XRP’ye ciddi zarar verdi.

XRP’yi  liste dışı bırakan borsalardan biri de Phemex borsası idi. Borsa radikal bir karar vererek Ripple’ı tekrardan listeleme kararı verdi. Bu tekrardan listelenme, Ripple açısından bir başarı olarak görülebilir. XRP  yatırımcıları Phemex listelemesinin ardından diğer borsaların da XRP’yi listelemesini umut edebilir.

Ancak Phemex’in XRP’yi tekrardan listelemesi Pirus zaferi olarak da yorumlanabilir. Phemex’in Wall Street çalışanları tarafından kurulduğu iddia ediliyor. Ancak Phemex ön planda olan bir borsa değil.

Bu arada ABD’li yatırımcıların Phemex borsasını kullanamadıklarını belirtmek isteriz.

Aşağıdaki grafikte XRP fiyatlarında yaşanan haftalık değişimi görüyoruz.

ripple başarı Ripple XRP’den muhteşem başarı!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.