Ne olacaksa 3 Mayıs-17 Haziran tarihleri arasında olacak!

Bitcoin tarih
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve kripto para piyasalarının kaderini etkileyecek temel faktörlerden birisi ABD merkezli regülasyonlar olacağa benziyor.


Ne olacaksa 3 Mayıs-17 Haziran tarihleri arasında olacak!

Biden yönetimi, Bitcoin ve kripto para varlıkları üzerinden elde edilen gelirlere yüksek oranda vergi getirmeyi planlıyor. Yüksek vergi oranları kripto para yatırımcıları caydırsa da vergilendirme, piyasalara ciddi bir meşruiyet kazandıracaktır. Bitcoin ve kripto paraların yasaklanma korkusu ortadan kalkacaktır.

George Soros’un ortaklarından Jim Rogers; devletlerin Bitcoin’e izin vereceklerini düşünmüyorum diyerek Bitcoin yatırımcılarının kalbine bir korku sardı.

Lütfen Bkz: Soros Fonun kurucusundan ürküten Bitcoin açıklaması!

Heister Peirce gibi üst düzey bürokratlardan gelen açıklamalara göre ABD’nin Bitcoin’i yasaklaması olanak dahilinde değil.

Hem Bitcoin’in yasaklanması tartışmasına son getirebilecek hem de Bitcoin’in kamu kurumları tarafından benimsenmesine neden olacak temel gelişme, 3 Mayıs ve 17 Haziran tarihleri arasında yaşanabilir. Bu tarihler arasında piyasalar için bir kırılma anına şahit olabiliriz.

Bilindiği üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) masasında birçok Bitcoin ETF (Bitcoin Borsa Fonu) incelenmek üzere duruyor. SEC için 45 günlük geleneksel inceleme süresi söz konusu. Buna göre önümüzdeki dönemde SEC masasında bekleyen ETF başvuruları için 3 senaryo söz konusu.

1- Bitcoin ETF’ler onaylanır


2- Bitcoin ETF’ler reddedilir.

3- Karar ertelenir.

SEC’in ilk inceleyeceği dosyanın VanEck’in Bitcoin ETF başvurusunun olacağı iddia ediliyor. Diğer bir iddia ise 45 günlük inceleme süresinin ertelenmeyeceği konusunda. Bu durumda VanEck’in Bitcoin ETF başvurusu 3 Mayıs ve 17 Haziran tarihleri arasında karara bağlanacak.

Eğer SEC, Bitcoin ETF’leri onaylarsa artık Bitcoin’in yasaklanma iddiası tarihe karışacak. İkinci etkisi ise Bitcoin meşru bir yatırım aracı olarak geleneksel yatırım araçları arasında yerini alacak olması.

Yani ETF’ler onaylanırsa ABD’li muhafazakar yatırımcılar, emeklilik fonları ve kamu fonları da Bitcoin’e yatırım yapabilir.

Kaynak

Not: Kripto para ve Bitcoin piyasaları oldukça manipüledir ve spekülasyonlara açık piyasalardır. Yazılarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ne olacaksa 3 Mayıs-17 Haziran tarihleri arasında olacak!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.