İşte, Ethereum fiyatını yeniden düşürebilecek 2 sarsıcı işlem

Ethereum 200 dolar altını gördü.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum fiyatı baskı altında ve 1,300 dolara kadar düştü. Bu olayın ardından kripto borsalarına yeni bir yüklü ETH transferi dikkat çekiyor ki bu da fiyat için iyi bir haber değil. Bu olayların ayrıntılarına ve fiyatı nasıl etkileyeceğine bakalım.


Binance’e tek işlemde 250,000 Ethereum ve FTX’e de hızlı transferde 20,000 ETH gönderimi

Ethereum fiyatının satış baskısı gördüğü bir ortamda, 270 binden fazla ETH borsalara gönderildi. Bu şu demek. Elinde yüklü coin sahibi olan yatırımcılar, Ethereum’larını satmak istiyor. Bu da fiyata yeni bir satış baskısı anlamına gelecek.

Son dikkat çeken ETH transferlerini ise Whale Alert duyurdu. Paylaşılan bilgilere göre, sadece 2 saat içinde 270,000 ETH merkezi borsalara gönderildi.

İlgili – Ethereum fiyatında 1,400 dolar seviyesini geri alma girişimi: Güncel ETH teknik analizi

İlk önce birkaç işlemde 20,000’den fazla ETH, kripto para borsası FTX’e gönderildi. İlk önce 17 milyon dolar değerinde 12,497 ETH transferi yapıldı. Ardından ise sadece 9 dakika sonra 11.5 milyon dolarlık 8,426 ETH gönderildi. Whale Alert bu işlemleri şöyle duyurdu:


Bu işlemlerden iki saatten daha kısa bir süre geçtikten sonra balina izleme platformu başka bir yüklü transferi duyurdu. Burada 338 milyon dolar değerinde 250,000 Ethereum dünyanın en büyük borsası olan Binance’e transfer edildi. Böylece sadece birkaç saat içinde 366 milyon dolar değerinde ETH borsalara transfer edilmiş oldu.

İlgili – Bitcoin ve Ethereum’un çöküşüyle dip alımı zamanı başladı mı? İşte, yeni veriler

Şunu da belirtelim ki borsalara yapılan bu transferler genelde satış amacı taşıyor. Sonuç olarak öyle görünüyor ki Ethereum balinalarında ayı durumu pekişiyor. Bu da ETH fiyatı için yeni bir satış baskısı anlamına gelecek.

Ethereum kısa süre önce başarılı bir Merge yaptı. Öyle görünüyor ki balinalar bu olaydan sonra ellerindeki coinleri satarak kazanç toplamayı tercih etmiş. Bir açıdan “söylentide al, haberde sat” ifadesinin “haberde sat” yani olay yaşandıktan sat kısmına geldik.

Ethereum fiyatı ise dün 1,300 doları gördükten sonra bugün bir miktar toparlanarak 1,400 dolara doğru toparlanma girişiminde bulundu.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
İşte, Ethereum fiyatını yeniden düşürebilecek 2 sarsıcı işlem
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.