1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. İşte, balinaların Ripple (XRP) biriktirmesinin en önemli sebebi

İşte, balinaların Ripple (XRP) biriktirmesinin en önemli sebebi

İşte, balinaların Ripple (XRP) biriktirmesinin en önemli sebebi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para balinalarının son 24 saatte en çok aldığı coinler arasında Ripple (XRP) dikkat çekiyor. Balinaların XRP almasının arkasındaki gelişmeler ve önemli sebebine bakalım.


İşte, balinaların Ripple (XRP) biriktirmesinin en önemli sebebi

Bitcoin piyasası 2023 için kazanç işaretleri sergilemeye başladı. Son bir yılda ilk defa kripto para piyasasının toplam değeri 1 trilyon doların geçti. Böyle bir ortamda birçok kişi ise Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında iki yılı aşkın bir süredir devam eden davanın sonuçları ile ilgili konuşuyor. Ripple – SEC arasındaki bu yasal savaş, XRP ve genelde de tüm kripto para piyasasını önemli ölçüde etkiyecek. Bu etkinin nasıl olacağı ile sonuca bağlı olacak.

Son 24 saatte XRP işlem hacmi 1 milyar doların üzerinde çıktı. Bu çok büyük bir işlem hacmi olarak kabul edilebilir. Çünkü Ocak ayının başında 1 milyar doların çok altında bir seviyedeydi. Zaman zaman ise 400 milyon doların da altına iniyordu.

İlgili – Shiba Inu, Ripple (XRP) ve Luna Classic (LUNC): Altcoin teknik analizi

Son veriler aynı zamanda şunu gösteriyor. XRP fiyatı son 30 günde yüzde 21 gibi büyük bir değer artışı kaydetti. Bu ortamda Cardano (ADA) ve Polygon (MATIC) fiyatları ise sırasıyla yüzde 50 ve yüzde 53 arttı. Piyasada böyle yükselişler olunca XRP’nin artışı çok etkileyici görünmedi.

Ripple ve Dogecoin balinalarından tedirgin eden hareketler! Neye hazırlanıyorlar?

Ripple ise 2022 Dördüncü Çeyrek XRP Piyasası Raporunu yayımladı bu hafta. Bu rapora göre, Ripple’ın On-Demand Liquidity (ODL) hizmetine olan talep hala çok güçlü. Böylece şirket sadece bir çeyrekte 226 milyon dolarlık XRP satışı yaptı. Bu gelişmeler çok önemli. Özellikle Ripple’ın hala yasal bir sürecin baskısı altında olduğu düşünülürse.

İlgili – Ripple, SEC davasını kazanırsa XRP fiyatı ne olur? İşte, örnek olay

Balinalar XRP için harekete geçti

Blockchain hareketlerini izleyen WhaleStats platformunun verilerine göre, en büyük 100 BSC balinasının en çok altığı 10 coin arasında artık Ripple (XRP) de var. Son 24 saatte söz konusu balinaların en çok satın aldığı 10 token arasında XRP’nin de yer alması dikkat çekici. 100 BSC balinasının elinde şu an 29,23 milyon dolar değerinde XRP var. Bu da bu balinaların toplam varlıklarının yüzde 2,53’üne denk geliyor.

XRP fiyatı, Ocak ayındaki yükselişe rağmen son 90 günde en düşük performansa sahip coinlerden. SEC davasının da sonuna yaklaşması ile balinalar burada fırsatın kokusunu almış olabilir. Bundan dolayı XRP şu an balinalar için iyi bir alım pozisyonu sunuyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: