1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Ripple, SEC davasını kazanırsa XRP fiyatı ne olur? İşte, örnek olay

Ripple, SEC davasını kazanırsa XRP fiyatı ne olur? İşte, örnek olay

Ripple, SEC davasını kazanırsa XRP fiyatı ne olur? İşte, örnek olay
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple’ın SEC’in açtığı davayı kazanması durumunda XRP fiyatının ne kadar yükselebileceğini gösteren örnek bir olay var. SEC, bir tokenin menkul kıymet olmadığını resmi olarak kabul edince söz konusu tokenin fiyatı yüzde 280 fırladı.


Ripple, SEC davasını kazanırsa XRP fiyatı ne olur? İşte, örnek olay

Piyasalar dün önemli bir olayı öğrendi. Buna göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), LBRY Credits (LBC) tokenlerin ikincil piyasalarda satılmasının resmi olarak kayıt dışı menkul kıymet satışı olmadığını kabul etti. Bu pozitif haber üzerine LBC fiyatı yüzde 80’den fazla yükseldi. Hatta bir ara yüzde 280’e varan bir yükselişe de ulaşmıştı.

Şimdi XRP taraftarı aktivistler ve hukuk uzmanları, dünkü LBC fiyat yükselişini örnek olarak alarak, XRP fiyatının de benzer bir yükseliş yapabileceğini söylüyor. Tabii böyle bir yükseliş için Ripple’ın SEC’in açtığı davayı kazandığı yönünde pozitif bir haberin gelmesi gerekiyor. Kripto para meraklısı ve avukat Bill Morgan da benzer bir tahminde bulunuyor.

İlgili – Analist, Ripple (XRP) fiyatının ne zaman 1 doları göreceğini açıkladı

Bill morgan (@Belisarius2020), Twitter’de yaptığı açıklamada şöyle diyor:

“Aşağıdaki grafik (LBC fiyatı), davanın kazanılması durumunda XRP’ye ne olacağını gösteriyor.”

Ripple, LBRY ve SEC

LBRY ve onun tokeni ile ilgili dava, Ripple ile SEC arasında XRP ile ilgili devam eden mahkeme sürecine benziyor. SEC, Ripple ve üst düzey yöneticilerine dava açarak, kayıt dışı menkul kıymet olduğunu iddia ettiği XRP satmakla suçluyor.

Ripple ile SEC arasındaki dava artık üçüncü aşamasına girdi. Öyle görünüyor ki davanın 2023 yılında bitme ihtimali çok yüksek. Ripple da son çeyrek dönem raporunda bu beklentilere yer veriyor. Ripple CEO’su da benzer bir açıklama yapmıştı.

İlgili – XRP-SEC davasında karar ne zaman çıkacak? Ripple CEO’su açıkladı

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.