1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Ünlü analiste göre Bitcoin 2019 rallisi senaryosunu tekrar edebilir

Ünlü analiste göre Bitcoin 2019 rallisi senaryosunu tekrar edebilir

Ünlü analiste göre Bitcoin 2019 rallisi senaryosunu tekrar edebilir
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği analist Benjamin Cowen, Bitcoin (BTC) fiyatının potansiyel bir trend değişimine doğru ilerlediğini söylüyor. Ona göre bu trend değişimi sonucu lider kripto para tıpkı 2019’daki gibi ralli yapabilir.


Ünlü analiste göre Bitcoin 2019 rallisi senaryosunu tekrar edebilir

Analist Benjamin Cowen, Youtube’da 783.000 abonesine yaptığı açıklamada, üç farklı teknik indikatörün Bitcoin için kritik bir seviyede toplandığını söylüyor.

Cowen, 50 haftalık hareketli ortalamanın düşüş trendinde ve 200 haftalık hareketli ortalama çizgisinin ise yükseliş trendinde olduğunu söylüyor. Bunlar yakında kesişebilir. Muhtemelen de BTC’nin kısa süre önce gördüğü 25.000 dolar zirvesi civarında buluşacaklar. Şöyle açıklıyor:

“50 haftalık ortalama düşüyor. 200 haftalık ortalama yükseliyor. Fiyat da yükseliyor. Daha önce 25.200 dolarda zirve yapmıştı. Bu yerel zirve tam da bu ikisi arasında bir yerde. Hepsinin bir arada toplanması mükemmel.”

Ünlü analiste göre Bitcoin 2019 senaryosunu tekrar edebilir

Kaynak: Benjamin Cowen/YouTube

İlgili – İzlemeniz gereken en iyi 5 Bitcoin belgesel filmi

Cowen, bu teknik çizgilerin bir noktaya odaklanmasının 2019 yılındaki duruma benzediğini söylüyor. O zaman da fiyat 6.000 doları geçince patlama gibi bir ralli gelmişti. Hem de birçoklarının bu fiyatın direnç olacağını tahmin etmesine rağmen. Analist şöyle devam ediyor:

“Ben 25.000 doların kırılması için bir savaş çıkacağını düşünüyorum. Ancak şunu da unutmayalım. 2019 yılında da birçok kişi 6.000 doların kırılmasının uzun bir zaman alacağını söylemişti. Ancak hemen ardından söz konusu seviye burada hiç direnç yokmuş gibi kolayca kırılmıştı. Yani momentum çok güçlü bir şey.”

Ünlü analiste göre Bitcoin 2019 rallisi senaryosunu tekrar edebilir

Kaynak: Benjamin Cowen/YouTube

İlgili – Efsanevi traderden boğa Bitcoin sinyali ve hedefindeki seviye açıklaması

Analist Cowen, traderlerin özellikle 25.000 dolar bölgesini izlediğini söylüyor. Çünkü burası Bitcoin’in ralliye devam edip etmeyeceğini gösteren bölge olarak görülüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler:

Total
0