1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. İşte, analistin açıkladığı Bitcoin boğa formasyonun 2023 hedefi

İşte, analistin açıkladığı Bitcoin boğa formasyonun 2023 hedefi

İşte, analistin açıkladığı Bitcoin boğa formasyonun 2023 hedefi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para analisti, Bitcoin grafiğinde nadir görülen bir formasyon oluştuğunu açıkladı. Ona göre bu formasyonun 2023 hedefi mevcut ATH değerinin de ötesinde. Açıklamasının ve BTC analizinin ayrıntılarına bakalım.


İşte, analistin açıkladığı Bitcoin boğa formasyonun 2023 hedefi

Hafta sonu kısa süreli bir ralli yapan Bitcoin (BTC) fiyatı gerileyerek 21,000 dolar seviyesinin altında istikrara kavuştu. Ancak bir kripto para analisti, grafiklerde nadir görülen bir formasyona dikkat çekiyor ve bunun da 2023’de BTC fiyatında önemli ölçüde yükselişe işaret ettiğini bildiriyor.

“Moustache” takma adını kullana analist, Bitcoin fiyatının Kasım 2021’den bu yana higher high ve lower low hareketlerle boğa megafon formasyonu oluşturduğunu gözlemliyor.

İlgili – İşte, Ripple – SEC davasının sonuçlanacağı tarih

İşte, analistin açıkladığı Bitcoin boğa formasyonun 2023 hedefi

Bitcoin boğa megafon formasyonu Kaynak: Moustache

Analiste göre, böyle bir formasyon Bitcoin’in 2023’ün yazında 80,000 dolar civarında yeni bir zirve yapabileceğini gösteriyor. Analistin dikkat çektiği şey grafikte genişleyen megafon formasyonu. Bu aynı zamanda ters simetrik üçgen formasyonunu da hatırlatıyor.

Bu nadir görülen formasyon, düşüş trendi başladıktan sonra oluşan higher high ve lower low hareketler birleştirildiğinde ortaya çıkıyor. Böyle bir formasyonda önceki zirvenin üzerine kırılmadan sonra bu seviyenin altına gerilemeden yeni bir zirve gelir. Buradaki zirve rallisi genellikle üçüncü yükselişte gerçekleşir.

İlgili – Bitcoin fiyatı 20,800 dolar kritik seviyesinde: Güncel BTC teknik analizi

Bitcoin fiyat analizi

Bu arada Bitcoin fiyatı 4 Kasım’da kısa süreliğine 21,000 dolar seviyesini geçmişti. Bu yükseliş ise ABD istihdam verilerinin Ekim ayında analistlerin tahmininden yüksek çıkması sonucu gelmişti.

Şu an BTC fiyatı 21,000 dolar seviyesinin altında ve 20,764 dolardan işlem görüyor. Son bir günde yüzde 2.34 oranında düştü. Haftalık bazda yüzde 0.38 yükselirken, aylık bazda da yüzde 6.44 oranında değer kazandı.

Öte yandan kripto para uzmanı Ali Martinez ise BTC fiyatının 20,700 doları koruması durumunda 21,150 dolar ve hatta 21,500 dolara doğru yeni bir sıçrama yapabileceğini belirtiyor.

Başka analistler ise Bitcoin fiyatının 2022 yılı sonunda 25,000 dolar desteğini geri alabileceğini düşünüyor.

İlgili – Dünyanın en büyük Bitcoin balinasının hangi hükümet olduğuna şaşıracaksınız

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: