1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Meta, kripto sektöründe büyük bir küçültmeye gidiyor

Meta, kripto sektöründe büyük bir küçültmeye gidiyor

Meta, kripto sektöründe büyük bir küçültmeye gidiyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Wall Street Journal’in verdiği habere göre, Meta bu hafta binlerce çalışanı işten çıkarmaya hazırlanıyor. Wall Street Journal’a göre Facebook’un ana şirketi Meta, bu hafta binlerce çalışanını işten çıkarmayı planlıyor. Meta’nın metaverse kolu bu yıl milyarlarca dolar kaybetti ve çalışan kişi sayılarını azaltmak için diğer teknoloji şirketlerine katılarak bu kararı almış görünüyor.

Meta, kripto sektöründe büyük bir küçültmeye gidiyor

Wall Street Journal’ın haberine göre Facebook’un üst şirketi Meta, Kasım ayının ikinci haftasında binlerce çalışanını işten çıkarmayı planlıyor. Meta’da 87.000’den fazla çalışan bulunuyor. İşten çıkarmalar, şimdiye kadar büyük bir teknoloji firmasındaki en büyük çalışan azaltmalarından biri olabilir.

kritpo

Bu işten çıkarmalar, Meta’nın Eylül ayında işe alımları dondurmasından iki ay sonra geldi. Firma, kısmen personel azalması nedeniyle maliyetleri %10 oranında azaltacağını daha önced de belirtmişti. Meta, çalışan sayısını azaltmada yalnız değil. Bitmex, Dapper Labs ve Mythical Games, Kasım ayının ilk haftasında çalışanlarını işten çıkaran web3 firmalarıdır. Çok sayıda diğer teknoloji firması, zorlu bir iş ortamının ortasında personeli azalttı.

Meta, Ekim 2021’den bu yana metaverse çalışmalarını ikiye katladıktan sonra, metaverse odaklı iş modelini başlatmak için benzersiz bir şekilde mücadele etti. Meta’nın metaverse kolu Reality Labs, bu yılın üçüncü çeyreğinde, bir yıldan bu yana 3,7 milyar dolar zarar gördü. Yıllık bazda 9,4 milyar dolarlık tarihi kayba ulşatığı ileri sürülüyor. Wall Street Journal’a göre şirket, amiral gemisi Horizon Worlds girişimi için kullanıcı sayısı hedeflerinde de yetersiz kaldı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: