1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Dünyanın en büyük Bitcoin balinasının hangi hükümet olduğuna şaşıracaksınız

Dünyanın en büyük Bitcoin balinasının hangi hükümet olduğuna şaşıracaksınız

Dünyanın en büyük Bitcoin balinasının hangi hükümet olduğuna şaşıracaksınız
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyada en çok Bitcoin’e sahip balinanın sürpriz bir hükümet olduğu iddia edildi. Bu iddiaya göre, söz konusu hükümetin elinde MicroStrategy ve Tesla’nın toplamından daha fazla BTC var.


MicroStrategy ve Tesla’nın toplamında daha fazla Bitcoin’e sahip hükümet

MicroStrategy ve Tesla’nın elindeki Bitcoin’lerin toplamından daha fazla BTC’ye sahip olan hükümetin Çin olduğu iddia edildi. Bu yönde bir açıklamada kripto analiz şirketi Cryptoquant’ın kurucusu ve CEO’su Ki Young Ju’den geldi. Ona göre Çin hükümeti dünyanın en büyük Bitcoin balinası. Ki Young Ju’ya göre Çin hükümetinin elinde şimdi 3.93 milyar dolar değerinde BTC var. Ayrıca başka kripto paralara da sahip.

Ki Young Ju, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda şöyle diyor:

“İlginç bir bilgi: Çin hükümeti bir kripto balinası. Çin yetkililerinin elinde 194,000 BTC, 833,000 ETH ve 2019 yılındaki PlusToken scam olayından diğer kripto paralar var. Onlar bu 6 milyar dolar değerindeki varlıkları devlet hazinesine kaydettiler.”

Şimdiye kadar Çin’in resmi olarak her hangi bir Bitcoin alımı ile ilgili resmi bir kayıt yok. Bundan dolayı Çin’in elindeki bu Bitcoin ve diğer kripto paraların devletin yaptığı el koymalardan aldığı düşünülüyor. 2020’de Çinli yetkililer, “plus token” olarak adlandırılan bir Çin Ponzi şemasından 4.2 milyar dolar değerinde çeşitli kripto paralara el koymuştu.

İlgili – Bitcoin fiyatında 21,000 doları aşan rallinin hedefi: Güncel BTC teknik analizi

china coin

Plus token olayı ile ilgili davada Çin’de 7 kişi tutuklanmıştı. Resmi mahkeme kayıtlarında, tutuklanan kişiler ve onların kurduğu dolandırıcılık şemasının elinde toplamda 194,775 BTC, 833,083 ETH, 1.4 milyon LTC, 487 milyon XRP, 6 milyar DOGE ve 213,724 USDT kurtarılmıştı.

Tabii bunlar sadece halka açık olan bilgiler. Bir de kamuyla paylaşılmayan bilgiler de var. Bundan dolayı 2020 yılında ülke genelinde kripto madencilerine yapılan baskılar sonucu daha fazla Bitcoin’e el konulduğu düşünülüyor.

İlgili – Bitcoin satıcılarında 4 yılın en büyük yorgunluğu: BTC fiyatı için ne anlama geliyor?

Çin’in sahip olduğu 194,000 BTC, şimdiye kadar piyasaya sürülen toplam arzın yüzde 0.9’u anlamına geliyor. Bu coinler Kasım 2021’de Bitcoin 69,000 dolar civarında yeni zirve yaptığında 13 milyar dolar ediyordu.

Sahip olduğu Bitcoin’lere göre Çin ikinci en büyük BTC sahibi. Birinci sırada 643,572 BTC ile Grayscale var.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: