İsrail kripto paralar için kritik bir adım daha attı!

İsrail kripto paralar için kritik bir adım daha attı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İsrail kripto para birimi ve blockchain ekosistemine girmeye hazırlanıyor! Tel Aviv Menkul Kıymetler Borsası tarafından yapılan açıklamada, bu girişime dair detaylar paylaşıldı.

İsrail kripto para ve blockchain ekosistemine dalmaya hazırlanıyor!

İsrail’in ana ve tek borsası Tel Aviv Menkul Kıymetler Borsası (TASE), 2023-2027 kalkınma stratejisine, kripto para birimlerine yatırım yapmak üzere bir blockchain platformu geliştirilmesini dahil etti.

Yetkililer tarafından yapılan basın açıklamasına göre; TASE, blockchain, çeşitli varlık sınıflarının tokenizasyonu ve akıllı sözleşmelerin uygulanması dahil olmak üzere yenilikçi teknolojilerin kullanımını güçlendirecek.

İlginizi çekebilir.
Cardano kurucusundan, SEC davasında XRP topluluğuna akılalmaz suçlama! 

“Ufukta dev altcoin sezonu!” İşte boğa koşusunun başlayacağı tarih!

İsrail kripto paralar için kritik bir adım daha attı!

Borsa kurumu, bu planının uygulanması için çeşitli seçenekleri değerlendirecek. Bunlar arasında ise; mevcut altyapının yeni teknolojik çözümlere aktarılması, bunların özel bir platformda uygulanması ve dijital varlıklarla ilgili çeşitli hizmet ve ürünlerin oluşturulması gibi seçenekler yer alıyor.


Bir önceki stratejik planın başarıyla tamamlandığı göz önüne alındığında, şu ana kadar net bir tarih olmamasına rağmen, kripto para birimleri ve blok zincirinin İsrail’in ana finans platformuna ekleneceğine şüphe yok. Ayrıca bu yeni stratejinin bir sonucu olarak yönetim, önümüzdeki beş yıl içinde TASE’nin gelirinde %10-12’lik bir artış öngörüyor.

İsrail kripto para dostu mu?

Daha önce KoinMedya olarak söylediğimiz gibi; İsrail kripto dostu bir ülke olarak biliniyor. Örneğin, ülkenin merkez bankası birkaç yıldan beri, dijital bir şekel geliştirme olasılığını araştırıyor ve hatta Ethereum ağı üzerinde bir pilot lansman gerçekleştirdi. Son zamanlarda, yine pilot bir uygulama kapsamında hükümet, tokenize tahviller çıkardı.

Buna ek olarak, Bank Leumi gibi İsrail bankaları kripto alım satım hizmeti sunuyor ve banka kartı şirketleri Max ve Isracard, kart sahiplerinin kripto para satın almalarına izin veriyor.

İlginizi çekebilir:

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
İsrail kripto paralar için kritik bir adım daha attı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.