1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Dev Ethereum balinalarından beklenmedik hareketlilik! Milyonlarca dolarlık ETH nereye gitti?

Dev Ethereum balinalarından beklenmedik hareketlilik! Milyonlarca dolarlık ETH nereye gitti?

Dev Ethereum balinalarından beklenmedik hareketlilik! Milyonlarca dolarlık ETH nereye gitti?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dev bir Ethereum balinası, kripto piyasalarını çepeçevre saran belirsizliğin ortasında aniden, on binlerce ETH tokeni transfer etti. Peki milyonlarca dolar değerindeki ETH’ler nereye gitti?

Ethereum balinalarından şaşırtan hareketlilik!

Blockchain takip platformu Whale Alert ilk olarak, transfer sırasında 124.69 milyon dolar değerinde olan 97.273 Ethereum’un (ETH) transfer edildiği büyük bir Ethereum balina işlemi tespit etti.

Whale Alert’e göre, büyük kripto fonu bilinmeyen bir cüzdandan başka bir bilinmeyen cüzdana kaydırıldı. Aslında fonlar, açık piyasada satılabilecek bir borsa cüzdanına aktarılmadığı için korkulacak bir durum yok. Balina muhtemelen bu fonları güvenlik amacıyla taşıdı.

İlginizi çekebilir:

Analistten Bitcoin ve bu 3 kripto para hakkında kritik uyarı!

Santiment yükseliş sinyali veren coinleri açıkladı: Bitcoin, Ripple….

Dev Ethereum balinalarından beklenmedik hareketlilik! Milyonlarca dolarlık ETH nereye gitti?

 

Bu arada, son zamanlarda Whale Alert’in radarına takılan başka önemli balina işlemleri de oldu. Bunlardan birkaçı ise şöyle:

• 101.2 milyon$ değerinde 75.999 ETH, bilinmeyen bir cüzdandan başka bir bilinmeyen cüzdana transfer edildi.

•66,5 milyon dolar değerinde 50.000 ETH, kripto borsası FTX’ten kaynağı bilinmeyen bir cüzdana aktarıldı.

 

 

 

Piyasa analiz şirketi Santiment’e göre, bu işlemler büyük ETH balinalarının bir aydan uzun bir süre içinde piyasa değeri bakımından ikinci en büyük kripto paradan milyarlarca dolarlık alım yapmasının ardından gerçekleşti.

 

 

“11 Eylül’den bu yana, bir milyon ve üzeri ETH tutan devasa büyüklükteki Ethereum balina adresleri toplu olarak portföylerine 3.5 milyon daha coin ekledi. Bu da bu balinalar tarafından kontrol edilen ETH arzını %14 oranında artırdı. Şu anda, bu şekilde 132 adres var.”

Bu arada Santiment, 100.000 ila bir milyon arasında ETH tutan cüzdanların dijital varlığı sattığını tespit etti.

Dev Ethereum balinalarından beklenmedik hareketlilik! Milyonlarca dolarlık ETH nereye gitti?

“Ethereum’un köpekbalığı ve balina adresleri (100.000 ila 1 milyon ETH tutan) sadece son beş hafta içinde 3,3 milyon ETH sattı. Bu da yaklaşık 4.2 milyar dolara tekabül ediyor. ETHBTC paritesi de bu önemli yatırımcı grubunun davranışlarına bağlı olarak düşüş gösterdi. “

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.