1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin’de beklenen büyük kırılma yakın mı?

Bitcoin’de beklenen büyük kırılma yakın mı?

Bitcoin’de beklenen büyük kırılma yakın mı?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı için herkesin en büyük beklentisi bir sonraki büyük kırılma ya da büyük çöküş. Peki bu ne zaman olacak? Genellikle volatilitenin bu kadar baskılandığı dönem, beklenen hareketliliğin çok yakın olduğunu gösteriyor.


Bitcoin’de beklenen büyük kırılma yakın mı?

Kripto para piyasasının şu an en çok ilgilendiği konu volatilite eksikliği. Bu volatilite eksikliğinden dolayı Bitcoin ve diğer kripto paraların fiyatları pek yerinden oynamıyor. Ayı piyasası bu sefer piyasa katılımcılarının sabrını deniyor. Tabii son açıklanan ABD TÜFE verilerinden sonra bir miktar dalgalanma oldu. Ancak yine de Bitcoin volatilitesi şu an tarihinin en düşük seviyelerinde.

Şimdi herkes Bitcoin fiyatında bir kırılma görmek istiyor. Bu yukarı ya da aşağı olabilir. Yeter ki bir hareketlilik gelsin. Şunu da belirtmek gerekiyor ki uzun süren bir birikim aşamasından sonra çoğu zaman büyük kırılmalar gelir. Tüm açılardan şimdi Bitcoin’e olan ilgide bir düşüş var. Bu da BTC için çok büyük bir hareketin artık yaklaştığını gösteriyor.

İlgili – Coinbase’den 1 milyar dolarlık Bitcoin çıkışı neyin habercisi?

Geçmiş veriler şunu gösteriyor. Rekor düzeylerde düşük volatiliteler çok uzun sürmez. Hemen ardından fiyatta ya yukarı yönlü ya da aşağı yönlü kırılmalar yaşanır. Hatta opsiyon fiyatları üzerinden piyasaya uygulanan fiyatlarda da rekor düşüşler var ve devam ediyor.

Yatırımcılar ise yeniden bir pozisyon almak için bir sonraki büyük kırılmayı bekliyor. Zaten tarihsel olarak volatilitenin baskı altında olduğu dönemlerden sonra her zaman büyük kırılmalar gelir.

Bitcoin’de beklenen büyük kırılma yakın mı?

Kaynak: Glassnode

Daha önce volatilitenin bu kadar uzun süre düşük olduğu dört dikkat çeken olay yaşandı. Bunlardan üçünde yukarı yönlü kırılma geldi. 2018 yılındaki olayda ise önemli ölçüde düşüşlerden sonra yeni dip seviyeleri görülmüştü. Tüm bu olaylar merakla beklenen büyük hareketin yakın olduğunu gösteriyor.

İlgili – Bitcoin fiyatının takıldığı yeni kritik direnç: Güncel BTC teknik analizi

Kaynak

Etiketler: