1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Coinbase’den 1 milyar dolarlık Bitcoin çıkışı neyin habercisi?

Coinbase’den 1 milyar dolarlık Bitcoin çıkışı neyin habercisi?

Coinbase’den 1 milyar dolarlık Bitcoin çıkışı neyin habercisi?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para borsası Coinbase’den dikkat çeken Bitcoin çıkışı yaşandı. Bu neyin habercisi? BTC fiyatı sabit kalırken, temeller neye işaret ediyor. Ayrıntılara bakalım.


Balinalardan agresif Bitcoin alımı: Coinbase’den 1 milyar dolarlık BTC çıkışı

Bitcoin fiyatı bu hafta olduğu yerde kalmaya devam etti. Yatırımcılar ise daha çok makro ekonomik alandan gelen belirsizlikten endişe ediyor. Bundan dolayı son bir haftada Bitcoin fiyatı 18,400 dolar ve 20,390 dolar seviyeleri arasında kaldı.

Bitcoin fiyatındaki bu durağanlığa rağmen son BTC hareketleri piyasada bir kıpırdanma olduğunu gösteriyor. Öyle görünüyor ki temeller beş aylık şansız dönemden sonra iyileşmeye başlıyor.

Coinbase’den Bitcoin çıkışı artıyor

Bu arada Güney Kore on chain analiz şirketi CryptoQuant CEO’su yeni veriler paylaştı. Buna göre ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’den 1 milyar dolar değerinde Bitcoin çıkışı oldu. Young, Twitter üzerinden şöyle diyor:

“Son dakika: Bugün Coinbase’den 48 bin BTC çıkışı oldu. Bu işlemlere baktığımızda, kurumsal Bitcoin müşterilerine coin dağıtımı yapan eski birikim hesapları olduğu görülüyor.”

İlgili – Bitcoin fiyatının takıldığı yeni kritik direnç: Güncel BTC teknik analizi

Coinbase’den 1 milyar dolarlık Bitcoin çıkışı neyin habercisi?

CryptoQuant aynı zamanda bu işlemlerin ayrıntısına bakarak, kurumsal müşteriler için yeni bir muhafaza cüzdanı oluşturulduğunu da bildiriyor. Öyle görünüyor ki bireysel yatırımcıları korkutup kaçıran bir yıllık düşüş kurumsalların görüşünü değiştirmedi.

İlgili – Ethereum fiyatında yeniden direnci aşma girişimi: Güncel ETH teknik analizi

Kurumsalların talebi artıyor

Bu arada Coinbase’in kıdemli danışmanı John D’Agosktino, birkaç gün önce verdiği röportajda, kurumsalların kriptoyu benimsenmesinin çok hızla ilerlediğini söylüyor. Kriptonun benimsenmesi daha önce açık bir düzenleyici çerçeve olmaması yavaşlatmıştı. Ancak şimdi düzenleyicilerin bu alanda adımlar atmaya başlaması ile kurumsallar da kararlı adımlar atmaya başladı.

Young, 20 Ekim’de de başka bir veri paylaşmıştı. Buna göre balinalar Binance ve Coinbase üzerinde agresif bir şekilde birikim yaptı. Özellikle de fiyat 20,000 dolar olduğunda. Twitter üzerinde şöyle diyor:

“Bitcoin fiyatı 20,000 doları gördüğünde Binance ve Coinbase üzerinde balinaların agresif birikim yaptığı görülüyor.”

Kaynak

Etiketler: