The Merge sonrası Ethereum (ETH) arzı ne durumda?

Ethereum
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum arzı, Birleşme öncesi seviyelerin altına düşme eğiliminde. Ethereum arzı, The Merge’den önce görülen seviyelere gidiyor gibi görünüyor. Arz artışı son birkaç haftadır deflasyonist hale geldi. Ayrıntılar haberimizde.

Ethereum deflasyonist oluyor

Zincir içi verilere göre, Ethereum’un yerel varlık Etherinin (ETH) arzı, son birkaç hafta içinde yaratılandan daha fazla paranın yakılmasının bir sonucu olarak Birleştirme öncesi seviyelere düşme eğiliminde görünüyor. 15 Eylül’deki Birleşme sırasında, Ethereum’un iş kanıtından hisse kanıtı konsensüsüne yükseltmesi sırasında, ETH arzı 120.520.000 tokendi. The Merge‘den sonra, arz 8 Ekim’de 120.534.000’e yükseldi, ancak o zamandan beri 120.522.000’e düştü, şimdi The Merge’de kaydedilen arzdan sadece birkaç bin coin fazla.

Bu deflasyonist eğilim, son haftalarda doğrulayıcılar için ödül olarak yaratılandan daha fazla paranın işlem ücretleri için yakılmasıyla ortaya çıktı. The Block araştırma analisti Kevin Peng, “İhraç şimdi Birleştirme öncesine kıyasla önemli ölçüde azaldığından, yakılan ETH’de son seviyelerdeki hafif bir artış bile günlük net emisyonu negatif hale getirebilir” dedi.

ETHEREUM

Birleşme sonrası deflasyonist arz gözlendi. The Merge’deki birçok değişiklikten biri, eski iş kanıtı blok zincirindeki madenci sübvansiyonlarının ortadan kaldırılmasıyla yeni token arzında %90’lık bir azalmadır. İşlemin bir kısmının veya gaz ücretlerinin “yakıldığı” Ethereum’daki EIP-1559 özelliği ile birleştiğinde, işlem ücretleri 16 gwei’nin üzerine çıktığında arza eklenenden daha fazla etherin yok edildiği tahmin ediliyor, tam da bu eğilim gözlemleniyor. Aslında, ultrason.money’den alınan verilere göre arz, Birleştirme öncesi seviyeye gelmekten ve sürekli olarak düşmekten yalnızca 1.700 ETH uzakta.

DeFi araştırmacısı Mika Honkasalo, bu eğilim devam ederse ve ücret kesintileri yeni ihraçtan daha fazla kalırsa, önümüzdeki birkaç gün içinde arz artışının The Merge’den önceki seviyenin altına düştüğünü görebiliriz. Honkasalo, “Birleşme sonrası toplam arz değişikliği önümüzdeki 5-7 gün içinde negatife dönmek üzere” dedi.

Ortalama işlem ücretleri The Merge’den sonra bir süre düşük kalırken, 8 Ekim’den bu yana Ethereum’daki aktivitedeki ani artışla birlikte arttı. Artan aktivite, XEN adlı serbestçe talep edilebilir bir tokenin tanıtılmasıyla açıklanmıştır. Bu, talep sahipleri Ethereum işlem ücretlerini ödediği sürece herkesin talep edebileceği bir tokendir ve blok zincirini birkaç hafta boyunca etkin bir şekilde spam göndermiştir.

Ethereum


Daha sonra, yeni memecoin’lerin etrafındaki büyük ticaret hacimleri, hem normal doğrulayıcı ödülleri hem de madenci çıkarılabilir değeri olmak üzere artan işlem hacmine ve ücretlerde artışa katkıda bulundu ve bu da yakılan eterin genişlemesine neden oldu. Şu anda, ortalama ücretler 20 ila 30 gwei arasında değişiyor, bu her gün çok fazla ether yakmak ve arzı deflasyonist yapmak için fazlasıyla yeterli bir durum. Belirli bir günde yakılan ETH miktarı, ağ etkinliğine bağlıdır, çünkü taban ücret, blokların ne kadar kalabalık olduğuna göre ayarlanır ve genel olarak daha fazla işlem, yalnızca daha fazla ücretin yakılması anlamına gelir.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
The Merge sonrası Ethereum (ETH) arzı ne durumda?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.