1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriEthereum Haberleri
  3. The Merge’e günler kala Ethereum hashratinde rekor

The Merge’e günler kala Ethereum hashratinde rekor

The Merge’e günler kala Ethereum hashratinde rekor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Mayıs ayında ATH zirvesi yaşayan Ethereum hashratei Haziran ayı başında yeni bir rekor daha kırdı.

Ethereum hashrate rekor seviyeye ulaştı

4 Haziran Cumartesi günü, Ethereum blockchaini hashratei 132 pethash per secon (PH/s) seviye ile tüm zamanların en yüksek değerine ulaştı.

Hashrateleri büyük oranlarda madencilik havuzları tarafından gerçekleştiriliyor. Mayıs ayında, Bitcoin hashratinin %71’i, bilinen 16 büyük madencilik havuzu tarafından tutuldu. Bitcoin’de de hashrate ATH zirvesi Mayıs ayı içerisinde gerçekleşmişti.

The Merge'e günler kala Ethereum hashratinde rekor
Rekor hashrate seviyesine katkıda bulunan, Ethereum’un önde gelen madencilik havuzları. Kaynak: Bitcoin.com

30 Mayıs’ta Ethereum hashratei bir kez daha yükseldi ve 127 PH/s seviyesine ulaştı. Bu dönemde Ethereum’un 78 madencilik havuzu ağa katkıda bulunuyordu.

Ethereum blockchaininde, F2pool, Ethermine, Polin, Hiveon ve 2miners önde gelen madencilik havuzları olarak dikkati çekiyor. Bu beşlinin dışında kalan havuzların toplam hashrate üretimi ise ancak %0,75 oranında kalmış durumda.

The Merge'e günler kala Ethereum hashratinde rekor
Ethereum hashrate grafiği. Kaynak: Bitcoin.com

Cumartesi günü ölçülen 132 PH/s hashpower değeri Ethereum için yeni bir ATH zirvesi anlamına geliyor. Bu rekorun Haziran ayı sonunda hayata geçmesi beklenen The Merge güncellemesiyle de yakından ilgisi var. Bilindiği gibi The Merge sonrası ağ tamamiyle Proof-of-Stake konseptine geçecek. The Merge sonrası madencilik havuzları başka ağlara geçmek zorunda kalacaklar. Madenciler, Ethereum Classic, Ubiq, Musicoin, Callisto ya da Quarkchain’e geçebilecekler.

Canlı ETH fiyatı: $ 1,639.46

İlgili: Ethereum (ETH) teknik analizi

İlgili: Ethereum haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: