1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kripto piyasasında gözler Apple’ın bir sonraki etkinliğinde! Dengeler değişebilir

Kripto piyasasında gözler Apple’ın bir sonraki etkinliğinde! Dengeler değişebilir

Kripto piyasasında gözler Apple’ın bir sonraki etkinliğinde! Dengeler değişebilir
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük markalarından biri olan Apple, bir sonraki etkinliğinde kripto piyasasına yönelik adımlar atabilir. Detaylar haberimizde.

Kripto piyasasında gözler Apple’ın bir sonraki etkinliğinde!

Kripto ekosisteminin en gözde alanlarından biri de Non Fungible Token’lar (NFT). NFT’ler büyük ilgi görmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Beeple’ın dijital sanat 63 milyon dolara satılmasının ardından gözler NFT’lere döndü. O günden bu yana büyük bir popülariteye sahip olan bu dijital alan geçtiğimiz yıl 13 Milyar dolarlık devasa bir hacme ulaştı.

Kripto piyasasının bu dev hacimli alanı ile teknolojinin dev markası Apple’ın buluşmaya hazırlandığı iddia ediliyor. Bu buluşma NFT piyasasında dengeleri değiştirebilir.

nft

Apple, 6-10 Haziran arasında gerçekleştirilecek Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC) konferansında yeni modellerinin ve yazılımlarının gelişim aşamalarını açıklayacak. Bu yıl 33’cüsü düzenlenen konferansta Apple’ın Web3 alanına girişini belirtmek için NFT kartlarını piyasaya süreceği tahmin edildi. Apple’ın Web3 alanına girme ihtimali kripto piyasasında büyük bir heyecan yarattı.

İlgili: NFT nedir, geleceği nasıl?

Şirket, henüz herhangi bir resmi açıklama yayınlamadı. Ancak markanın en önemli rakibi Samsung NFT ve Web3 alanında adımlar atıyor. Bu da Apple kullanıcıları tarafında beklentileri artrıyor.

Şirketin CEO’su Tim Cook, geçtiğimiz yıl kendi portföyünde kripto para da bulunduğunu açıklayarak kripto paralar karşı olmadığını ortaya koymuştu. Ancak Cook, NFT’ler hakkında çok sıcak bir yaklaşımda bulunmamıştı.

“NFT’ler ilginç, ancak teknik olmayan bir kişinin bunları kârlı bir şekilde kullanabilmesi biraz zaman alacak”

Teknolojinin devlerinin yanı sıra birçok bireysel yatırımcı da NFT, Metaverse ve Web3 gibi pazarlara büyük ilgi gösteriyor. Kripto paraların ve blockchain teknolojisinin gelişimi bireysel ilgiden sonra devlerin de radarına giriyor.

Öte yandan Amerikalı aktör ve komedyen Jim Carrey, Twitter’da, Gürcistan’ın Tskaltubo kasabasındaki eski bir sanatoryum binasının iç kısmının fotoğrafı gibi görünen ilk NFT’sini satın aldı. Carey, bu satın aşma işlemini 20 Ethereum’a gerçekleştirdi.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: