Loading...
btc
BTC
-0.24%
Bitcoin
66.959,92 USDT
eth
ETH
-0.28%
Ethereum
3.228,36 USDT
bch
BCH
1.97%
Bitcoin Cash
543,64 USDT
xrp
XRP
-0.13%
Ripple
0,55 USDT
ltc
LTC
-0.7%
Litecoin
85,49 USDT
bnb
BNB
-1.43%
Binance Coin
587,08 USDT
sol
SOL
-0.3%
Solana
152,70 USDT
avax
AVAX
-0.5%
Avalanche
39,14 USDT
ada
ADA
-0.26%
Cardano
0,50 USDT
dot
DOT
0.43%
Poladot
7,27 USDT
doge
DOGE
-1.1%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-0.96%
Shiba Inu
0,00 USDT

Cardano kurucusundan, SEC davasında XRP topluluğuna akılalmaz suçlama! 

Cardano kurucusundan, SEC davasında XRP topluluğuna akılalmaz suçlama! 
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En önemli merkezsiz finans projelerinden biri olan Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson bir kez daha Ripple ve Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) arasında devam eden dava hakkında konuştu ve dava ile ilgili olarak, bazı eleştirilerde bulundu. Ancak bu kez Hoskinson’ın hedefinde XRP topluluğu vardı.

 Cardano kurucusu ve XRP topluluğu arasındaki gerginlik büyüyor! 

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, net düzenlemelerin olmaması nedeniyle Ripple’ın SEC soruşturması altında olduğunu belirtmesinin ardından Twitter’da XRP ordusundan sert tepkiler almıştı.

Hoskinson, dava ile ilgili olarak yaptığı yorumlara gelen bu eleştirilere ise, 21 Ekim’de YouTuber BitBoy Crypto ile yaptığı röportajda yanıt verdi.

Ünlü kurucu, özellikle XRP topluluğuna devam eden davayla ilgili komplo teorileri yaymayı bırakması yönünde sert eleştirilerde bulundu.

İlginizi çekebilir:

 

Cardano kurucusundan, SEC davasında XRP topluluğuna akılalmaz suçlama! 

 

İlginç bir şekilde; XRP topluluğu, eski SEC yetkililerinin Ethereum‘a iltimas geçtiğini ve bu konuda rüşvet aldığını iddia ediyor. Hoskison aynı zamanda Ethereum’un kurucu ortağı olduğu için, destekçiler onu da SEC’in tarafını tutmakla suçluyor. Tüm bunlara ünlü kurucunun yanıtı ise şöyle oldu:

“Benim tek söylediğim, kazanmaya odaklanmak ve köprüler ve ilişkiler kurmaya odaklanmaktı. Bu yoruma binlerce tweet atıldı ve Twitter’da bu konu büyük bir gündem oldu. Büyük komplo teorileri ortaya atıldı. İnsanlar bana saldırdı. Bana huysuz çocuk dediler,. Profesyonel olmamakla suçladılar ama bütün bunlar sadece yıkıcı, moral bozucu şeyler.”

Hoskison, kendisine yapılan saldırı hakkında, “söylenecek çok şey var” diyen Ripple CTO’su David Schwartz ile de sorun yaşadı. Ve bu duruma üzüldüğünü ifade etti.

“David Schwartz ve onun gibilerin çok şey söylenebileceğini ifade etmesi beni biraz hayal kırıklığına uğrattı ve üzdü. Biraz cesur olmaya ve topluluğuna komplocu olmamalarını söylemeye ne dersiniz? Bence bunu yapmalısın, çünkü günün sonunda hepimiz bu alanda birlikte yaşamak zorundayız. Ve bu nefret söylemleri hiçbir şeyi çözmez.” 

Esasen Hoskinson bir süredir, XRP topluluğundan olumsuz tepkiler alsa da topluluğun Ripple’ın davayı kazanmasına yardımcı olacak köprüler ve unsurlar oluşturmaya odaklanmasını istiyor. Aynı zamanda , bu dava hakkındaki görüşünün kripto para piyasasındaki, özellikle de politika konularındaki deneyimlerine dayandığını ifade ediyor.

Nitekim SEC’e koz vermenin ve köprüleri yakmanın, Ripple üzerinde korkunç etkileri olabileceğini öne sürüyor. Çünkü ona göre, SEC’in hala şirketle dava dışında işbirliği yapması gerekiyor.

İlginizi çekebilir:

Analist: Bu metrik Cardano’da toparlanma öncesi son işaret olabilir

 

https://www.youtube.com/watch?v=o6IDLz4Ecic

 

Bu arada yukarıda bahsettiğimiz ve Ethereum’a iltimas geçildiği yönündeki iddialar devam eden davada büyük ölçüde eski SEC Bölüm Direktörü William Hinman’ın e-postalarına dayanıyor. Söz konusu belgelerde Hinman, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) menkul kıymet olmadığını söylüyor.

Ayrıca bu e postalarda geçen Hinman’ın konuşması, Haziran 2018’de Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığını beyan eden bir ifade olduğu için davanın sonucu için kritik olarak kabul ediliyor. 

Dolayısıyla belgelerin mahkemede kullanılmasını engelleme girişimine rağmen, mahkeme SEC’in önerilerini reddetmesi ile Ripple küçük bir zafer elde etmişti.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.