1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Analist: Bu metrik Cardano’da toparlanma öncesi son işaret olabilir

Analist: Bu metrik Cardano’da toparlanma öncesi son işaret olabilir

Analist: Bu metrik Cardano’da toparlanma öncesi son işaret olabilir
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

On-chain sinyaller, Cardano’nun (ADA) önemli bir şekilde düşük değerlendirildiğini ortaya çıkarıyor. Kripto analitik firması Santiment, Cardano (ADA) için zincir üstü sinyallerin ADA’nın şu anda önemli bir indirimle işlem gördüğünü gösterdiğini söyledi. Detaylar habebrimizde…

Cardano (ADA) düşük değerli görünüyor

Santiment, bir varlığın toplam piyasa değerini, gerçekleşen toplam piyasa değeriyle karşılaştıran Cardano’nun MVRV Z-Skoruna inceleyerek bu sonuca varıyor. Geleneksel olarak, düşük bir Z-Skoru, bir varlığın değerinin düşük olduğunu gösterir. Santiment, ADA’nın MVRV Z-Skorunun Ocak 2019’dan bu yana en düşük seviyesinde olduğunu söylüyor. Santiment’ten yapılan açıklamada şöyle deniyor:

Cardano, Ocak 2019’dan bu yana gerçekleşen değerine kıyasla şu anda en düşük nispi konumunda bulunuyor. Bu, ortalama trader kayıplarına dayalı bir değer düşüklüğünün işaretidir. ADA’nın fiyatı, MVRV Z-Score’un bu seviyeye ulaştığı son üç ayda iki katına çıktı.

Cardano
Yazım sırasında ADA, tüm zamanların en yüksek seviyesinden %88’den fazla düşüşle 0.34 $’dan işlem görüyor. Analitik firması ayrıca, genel kripto piyasasının kapitulasyon belirtileri gösterdiğini ve birçok tüccarın pozisyonları zarara kapattığını söylüyor. Santiment’e göre, kapitülasyon potansiyel olarak piyasada bir toparlanma başlatıyor. Açıklamada “Kapitülasyon işaretleri, kayıpta varlıklarını satan adreslerden yapılan işlemler de dahil olmak üzere Cuma günü ortaya çıkıyor. Bitcoin, 4.5 ay içinde en düşük kayıp-kar işlemlerini görüyor ve Ethereum tarihi düşükleri görüyor” ifadeleri kullanıldı.

Birçok kripto varlığı kapitülasyon belirtileri görürken, Santiment ayrıca derin cebe sahip yatırımcılar tarafından yoğun altcoin birikimi kaydetti. Geçen hafta firma, merkezi olmayan oracle ağı Chainlink’in büyük yatırımcılarının 2022 ayı piyasasının başlangıcından bu yana 312 milyon dolardan fazla LINK biriktirdiğini söyledi. Açıklamada “Chainlink’in köpekbalığı ve balina adresleri (10.000 ila bir milyon LINK tutan) 2022 ayı piyasası boyunca birikmekle meşguldü. 3 Mart’tan bu yana, bu adresler cüzdanlarına toplu olarak 47.31 milyon LINK ekledi. Bu, 312,7 milyon dolar daha fazla yatırım anlamına geliyor” dendi.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: