1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. İlk Bitcoin ETF’si yarın New York borsasında; bundan sonra ne olabilir?

İlk Bitcoin ETF’si yarın New York borsasında; bundan sonra ne olabilir?

İlk Bitcoin ETF’si yarın New York borsasında; bundan sonra ne olabilir?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ProShares’e ait Bitcoin borsa yatırım fornu (ETF), 19 Ekim’de New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE)de işleme açılacak.

İlk Bitcoin ETF’si yarın New York borsasında; bundan sonra ne olabilir?

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk Bitcoin ETF‘si 19 Ekim’de BITO koduyla NYSE’de işlem görmeye başlayacak.

Konuyla ilgili olarak konuşan ProShares CEO’su Michael Sapir, lansmanın son bir kaç yıldır gösterdikleri çabanın sonucu olması açısından oldukça önemli olduğunu söyledi.

 

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

BITO yatırımcılara, bir varlık snıfı olarak likid erişim sağlayan ETF mirasını sürdürecek.

1993 Yılı, ilk hisse senedi ETF’si; 2002 ilk tahvil ETF’si ve 2004 ilk Altın ETF’si yılı olarak hatırlanır. 2021 Yılı da ilk kripto para ETF’si yılı olarak hatırlanacak.

 

bitcoin etf

 

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

Bitcoin ETF’si sonrası neler olabilir?

ProShares CEO’su Michael Sapir, Bitcoin ETF’sinin NYSE’de işlem görmesiyle, geleneksel finans dünyasından çok büyük yatırım çekeceği görüşünde.

Sapir konuyla ilgili şöyle konuştu:

BITO, bir aracı kurum hesabına sahip olan, hisse senetlerine ve ETF’lere yatırım yapan ancak kripto para servis sağlayıcılar konusunu öğrenmek, buralarda hesap oluşturmak istemeyen ya da henüz regüle edilmemiş alanlara girmek istemeyen geniş bir yatırımcı kesimine Bitcoin’e yatırım yapma imkanı verecek.

İlgili Bitcoin ETF’si nedir? Bitcoin ETF’ler neden önemli?

 

SEC, 15 Ekim’de ProShare Bitcoin ETF’sini onaylayacağı sinyalini vermişti. Bu arada SEC’in diğer ETF başvuruları hakkında da olumlu yanıt vermesinin beklendiği söylenebilir.

Bitcoin ETF onay söylentileriyle birlikte Bitcoin son 14 günde %30’dan fazla artış gösterdi. BTC şu sıralar 62 bin dolardan işlem görüyor ve ATH zirvesine oldukça yakın durumda.

Canlı BTC fiyatı: $ 23,545.31

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.