1. Home
  2. Güncel Haber
  3. İflasın eşiğindeki dev kripto şirketi fonları ‘O’ borsaya taşıyor!

İflasın eşiğindeki dev kripto şirketi fonları ‘O’ borsaya taşıyor!

İflasın eşiğindeki dev kripto şirketi fonları ‘O’ borsaya taşıyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’de iflas başvurusunda bulunan kripto hedge fonu, KuCoin’e devasa miktarda stablecoin transfer etti.

Three Arrows Capital kripto paraları ‘O’ borsaya taşıyor!

 Basına yansıyan yeni bir habere göre, alacaklılarla uzun süreli bir yasal savaş olasılığıyla karşı karşıya kalan, Three Arrows Capital, KuCoin’e devasa miktarda stablecoin transfer etti.

Popüler bir blockchain güvenlik ve analiz şirketi olan PeckShield, iflasın eşiğindeki Three Arrows Capital’in (3AC) kripto fonlarının büyük bir bölümünü KuCoin borsasına taşıdığını açıkladı. Transfer edilen varlıklar arasında 20 milyon dolar değerinde USD Coin (USDC) ve 10 milyon dolarlık Tether (USDT) bulunuyor.

İflasın eşiğindeki dev kripto şirketi fonları 'O' borsaya taşıyor!

Analistler transfer hareketinin nedenini araştırırken, 20 milyon USDT’nin daha KuCoin‘e transfer edildiği ortaya çıktı.

Bu arada Twitter’da, 3AC’nin son birkaç hafta içinde uğradığı zararı telafi etmek için bir devasa bir alıma hazırlandığına dair spekülasyonlar var.

Nitekim şirketin stabil coinleri taşıma kararı, ABD’de Chapter 15 kapsamında iflastan korunmak için yaptığı 3AC başvurusunun hemen ardından geldi. Başvuru, tasfiye sürecindeki hedge fonunun ülkedeki varlıklarını korumayı amaçlıyor.

Haziran ayının sonunda, Virgin Adaları mahkemesi, kredilerinin büyük bir bölümü temerrüde düştükten sonra 3AC’nin tasfiyesine karar vermişti. Bununla birlikte mahkeme, tasfiyeyi yürütmek üzere danışmanlık firması Teneo’dan iki kıdemli üye atadı.

Hedge fonuna, Singapur Merkez Bankası (MAS) tarafından hissedarlık pozisyonlarındaki değişiklikler hakkında bilgi vermediği ve şirketin varlıkları hakkında yanıltıcı açıklamalar yaptığı gerekçesiyle yüksek para cezaları kesildi.

Esasen Three Arrows Capital’in mali sıkıntıları, stabil coin TerraUSD (UST)’nin ABD dolarına sabit olan değerini kaybettikten sonra başladı. Firma daha önce Luna Foundation Guard’ın (LFG) kasım ayındaki fonlama turu kapsamında 200 milyon dolar değerinde LUNA satın almıştı ve varlık fiyatlarındaki büyük düşüş, hedge fonunun işine pek yaramadı.

Firma, Voyager Digital’e olan 670 milyon dolarlık krediyi temerrüde düşürdü, ayrıca BlockFi hedge fonuna olan 400 milyon dolarlık kredisini iptal etmek zorunda kaldı.

İflasın eşiğindeki dev kripto şirketi fonları 'O' borsaya taşıyor!

Şirketin diğer alacaklıları arasında Deribit ve Blockchain.com yer alıyor. 

Son olarak; analistler, piyasa katılımcılarının 3AC’nin çöküşünün olumsuz etkilerine karşı kendilerini hazırlamaları gerektiği konusunda uyarıda bulunuyor.

Kaynak