Loading...
btc
BTC
0.04%
Bitcoin
66.071,87 USDT
eth
ETH
1.91%
Ethereum
3.548,17 USDT
bch
BCH
1.68%
Bitcoin Cash
429,99 USDT
xrp
XRP
3.76%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
2.03%
Litecoin
79,19 USDT
bnb
BNB
0.38%
Binance Coin
605,58 USDT
sol
SOL
1.2%
Solana
144,78 USDT
avax
AVAX
-0.84%
Avalanche
30,04 USDT
ada
ADA
0.15%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
0.28%
Poladot
6,18 USDT
doge
DOGE
1.02%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
1.87%
Shiba Inu
0,00 USDT

KuCoin Borsası nasıl kullanılır, avantajları nedir

KuCoin
KuCoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

KuCoin, Hong Kong merkezli bir borsa platformudur. Platform 5 Eylül 2017’de yalnızca kripto para birimlerini destekleyen bir tasarımla başlatıldı.

Kucoin nedir?

KuCoin, başlangıçta Çin’den daha uygun bir düzenleyici iklimde varlığını sürdürebilmek için Hong Kong’a taşınan bir kripto para borsasıdır. Kullanıcı dostu (yeni başlayanlar için harika), güvenilir ve güvenli olduğu konusunda sağlam bir üne sahiptir. Platform şu anda CoinMarketCap’in en büyük kripto borsaları listesinde 41. sırada ve yaklaşık 200 milyon dolarlık düzeltilmiş 24 saatlik işlem hacmiyle.

KuCoin, 400’den fazla kripto para birimi ve token listeler ve yeni dijital paraları erken benimseyen biri olarak bilinir. Yeni kripto para birimlerini denemek isteyen yatırımcıların bu platformu faydalı bir kaynak bulmaları muhtemeldir.
KuCoin ayrıca, son kullanıcılar için bir sadakat planına güç veren KuCoin Shares (KCS) adlı yerel bir kripto para birimine de sahiptir.

Düşük ücretler ve teşvikler

KuCoin’in depozito ücreti yoktur. Alım satım ücreti %0,1 iken, para çekme ücretleri kripto para birimine göre değişir. Diğer borsalara kıyasla para çekme ücretleri düşüktür – BTC için yalnızca 0,0005, ETH için 0,01 veya USDT için 4,2. NEO ve GAS’ın sıfır para çekme ücreti vardır.
Platformdaki işlemler hızlıdır. KuCoin, düşük değerli para çekme işlemlerini saniyeler içinde işlerken, daha büyük para çekme işlemlerinin tamamlanması için yaklaşık 10 dakika gerekir. Değişim, mevduatları iki dakika veya daha kısa sürede işler.

KuCoin borsası, kullanıcıları kendi yerel kripto para birimi KuCoin Shares’i satın almaya ve kullanmaya teşvik etmek için bir dizi bonus kullanır. KCS Sahipleri günlük olarak temettü alırlar ve para çekme ve işlem ücretlerinde indirimlerden yararlanırlar.
Ayrıca, KCS sahibi kullanıcılar etkinlikleri için özel promosyonlar ve ekstra ödüller alır. Bu uygulama platformun kârının bir kısmını KCS sahipleriyle paylaşmasının ve aynı zamanda benimsemeyi teşvik etmesinin bir yoludur.
Platformda hesabı olan kişiler, yeni kullanıcılar getirmek için teşvik alabilirler. Yeni üyeler davet eden bir tüccar, yeni kullanıcılardan toplanan ticaret ücretlerinin bir kısmını alır.

Bu görünüm aslında bir piramit şeması. Büyük olasılıkla, davet sayısı arttıkça daha pahalıya mal olacağı için platformun bu uygulamaya son vermesi gerekecek.

Fiat para birimi yok

KuCoin kullanmanın dezavantajı, borsanın itibari para birimiyle çalışmamasıdır. Bu nedenle, KuCoin’de işlem yapmadan önce Bitcoin veya Ethereum almak için farklı bir hizmet kullanmanız gerekecek. Dijital paraların çoğu yalnızca BTC veya ETH ile satın alınabilirken, bazı kripto para birimleri NEO, USDT veya KCS ile satın alınabilir.
Bu rahatsızlığın yanı sıra platform, piyasadaki çoğu kripto borsası gibi çalışır. Kullanıcılar, varlıklarını daha kolay takip edebilir ve fonlarını modern, basit bir arayüz aracılığıyla yönetebilir.
Borsa ayrıca, kullanıcıların hesaplarına ekstra bir güvenlik katmanı ekleyen iki faktörlü bir kimlik doğrulama özelliğine sahiptir.

KuCoin’in özellikleri

KuCoin, düşük ücretlerden daha fazlasıyla sağlam bir itibar oluşturmak için çalışıyor. Çin kripto para borsası, hizmetini rakiplerinden ayırmayı amaçlayan denenmiş ve test edilmiş bir özellik karışımına güveniyor.
Bunlar arasında platform, piyasadaki en gelişmiş API’yi, mükemmel müşteri hizmetini, ölçeklenebilirliği, güvenliği ve olağanüstü bir kripto para birimi uzmanları ekibini listeler.

API

Platform, güçlü bir API arayüzüne sahiptir. KuCoin API’leri, REST API’lerine (dört özel ve genel veri kategorisiyle) ve WebSocket beslemelerine (çoğunlukla genel pazar verileri sağlayan) ayrılmıştır.

Müşteri servisi

Borsa, e-posta, yardım hattı ve doğrudan web sitesi yoluyla 7/24 destek sağlar. Müşteri desteğinin Hong Kong’da bulunduğunu unutmayın, bu nedenle bir danışmanla konuşurken kültürel engelleri aşmanız gerekebilir.

Ölçeklenebilirlik

Platform, yeni kripto para birimleri eklemeye devam ediyor ve sonsuz sayıda ticaret paritesini desteklediğini iddia ediyor. Henüz diğer platformlar tarafından listelenmeyen paritelerin uygulanmasında öncü görevi görüyor.

Güvenlik

Kripto borsası, kullanıcıların fonlarını korumak için bir dizi güvenlik seviyesi uyguluyor. Kullanıcılarının gizliliğini sağlamak için standart bir aktarım şifreleme protokolüne sahip. Ayrıca platform, mikro cüzdanları depolamak için Amazon Web Services Cloud tarafından desteklenen özel bir ağ kullanıyor.

Takım

KuCoin, sektörde sağlam bir profesyonel geçmişe sahip bir grup blockchain meraklısı tarafından tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Ekip, başarı için temel unsurlar olarak araştırma ve geliştirmeye odaklanır.

KuCoin Shares

KuCoin kripto para birimi KCS, Ethereum protokolünün üstüne dayanan merkezi olmayan bir kripto para birimidir. Ayrıca tüm Ethereum cüzdanlarıyla çalışır.

Toplam 200 milyon KCS hacimle başladı. Platform, piyasada 100 milyon tokeni sabit tutmayı amaçlayan bir geri alım elden çıkarma planı yayınladı. KuCoin’e göre şirket, KCS’yi geri almak ve yok etmek için her çeyreğin net karının %10’unu kullanacak.

İlk bakışta KuCoin sadece başka bir kripto para borsası değil. Ekibin uzun vadeli bir planı, uygulanabilir bir hizmet oluşturma vizyonu ve küresel düzeyde kripto benimsenmesini teşvik ettiği görülüyor.
Herhangi bir fiat para birimini desteklememesine rağmen, platform, kârları paylaşma ve hizmetleri iyileştirme isteği sayesinde kullanıcı kazanmaya devam ediyor.

KuCoin neden diğerlerinden daha iyi

KuCoin’in arkasındaki ekip, diğer borsalara göre daha kolay bir arayüze tasarladı. Diğerlerinin göre bir başka avantaj da  24/7 teknik desteğin var olması. Bazı kullanıcılar, KuCoin platformunda, diğer platformlara kıyasla daha düşük fiyatlardan ticaret yaptığını iddia ediyor. Herkes kazanması kulağa hoş geliyor.

KuCoin kullanıcı dostu bir arayüze sahip. Veriler iyi düzenlenmiş ve işlevsel. Teknik göstergeler sağlayan gelişmiş grafikler var. Platform mobil bir sürümünü başlatmaya hazırlanıyorlar. Kullanıcıların da bu farkı takdir etmesi gerek.

KuCoin Borsasının avantajları

– Gelişmiş bir teknoloji kullanıyor. Çoklu küme mimarisi, istikrar sağlamasını sağlayan özelliklerinden bir tanesidir;

– Merkezi olmayan bir platform;

– En kullanıcı dostu olacak şekilde oluşturulmuştur;

– Platform saniyede iki milyon istek destekleme gücüne sahip;

– Hesabınızı ve etkinliklerinizi şifreleyen bir algoritma kullanır;

– 24/7 teknik destek sağlar.

Kaynak: Coindoo

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.