1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Hangisi kazanır Doge mi, Shiba mı?

Hangisi kazanır Doge mi, Shiba mı?

Hangisi kazanır Doge mi, Shiba mı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dogecoin ve Shiba Inu ekosistemin yarış halindeki iki köpek temalı kripto parası. Dogecoin ve Shiba piyasa sıralamasında büyük bir yarış halinde. Detaylar haberimizde.

Hangisi kazanır Doge mi, Shiba mı?

Elon Musk’ın Dogecoin’i piyasanın gözdeleri haline getirmesinin ardından birbiri ardına köpek temalı meme kripto paralar piyasaya sürüldü. Elon, bu yıl nisan mayıs aylarındaki boğa koşusunda Dogecoin’e verdiği açık destekle kripto paranın ekosistemin en değerli 10 varlığı arasına sokmayı başardı.

Dogecoin yıllık grafiği

doge Hangisi kazanır Doge mi, Shiba mı?

İlgili: Dogecoin nedir, geleceği nasıl?

Daha sonra SNL’de yaptığı açıklamalarla tepki toplasa da günün sonunda Doge için yaptıkları inkar edilemez. Geçtiğimiz günlerde Tesla’nın bazı parçalarının Dogecoin ile satılabileceğini söyleyerek Doge sevgisinin bitmediğini ortaya koydu.

İlgili: Dogecoin fiyat tahmini

Dogecoin’in artan popülaritesi piyasaya Shiba Inu’yu kazandırdı. Shiba’da eylül ayında yaptığı ralli ile dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Sosyal paylaşım platformlarında hızlıca örgütlenen Shiba taraftarları, artan ilgiyi Shiba’nın benimsenmesine yönlendirmeyi başardı.

Shiba Inu yıllık grafiği

doge Hangisi kazanır Doge mi, Shiba mı?

İlgili: Shiba Inu nedir, geleceği nasıl?

Bu iki meme token piyasa hacimleri olarak birbirine çok yaklaştı. Aralarındaki büyük rekabet piyasa sıralamasında da göze çarpıyor. Coinmarketcap verilerine göre Dogecoin ve Shiba en değerli kripto paralar sıralamasında 12 ve 13. sıraları paylaşıyor. Dogecoin 22 milyar dolarlık piyasa değeri ile Shiba’nın bir adım önünde. Shiba Inu’nun piyasa değeri ise 17 milyar dolar.

İlgili: Shiba Inu fiyat tahmini

Dogecoin’in bu hafta Elon Musk’tan açık bir destek alması farkı biraz Doge lehine açmış olsa da Shiba cephesinden gelen haberler Shiba’nın nefesinin Doge’nin ensesinde olacağını gösteriyor. Winklevoss ikizleri tarafından desteklenen bir kripto ödeme şirketi olan Flexa, Shiba’yı bir ödeme aracı olarak platforma eklediklerini duyurdu. Bu ABD’de 40,000’den fazla noktada Shiba ile ödeme yapılabileceği anlamına geliyor. Ayrıca yakın zamanda Tayvan’ın önde gelen kripto para borsası BitoEX, SHIB’nin artık platformunda işlem göreceğini açıkladı.

İlgili: Meme token nedir?

2021 yılında rekabet halinde olan bu iki meme token, kurumsal olarak benimsenmeye ve taraftarları arasına yeni taraftarlar eklemeye devam ettikçe aralarındaki yarış 2022’de de kıyasıya devam edecek gibi görünüyor. Doge, şimdilik yarışı önde götürse de Shiba’nın atağa kalkması sürpriz olmaz.

Dogecoin, yazının kaleme alındığı anlarda 0,17 dolardan işlem görürken Shiba Inu ise 0,00003239 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.