BTC : 82195 ₺ ETH : 1.839 ₺ XRP : 45.35 ₺ LTC : 7.705 ₺ USDT : 352.8 ₺ XLM : 0.2391 ₺
 1. Anasayfa
 2. Kripto Para HaberleriAltcoin Haberleri
 3. Güncel GXChain rehberi: GXC coin nedir? GXC haber-yorum ve analiz

Güncel GXChain rehberi: GXC coin nedir? GXC haber-yorum ve analiz

Güncel GXChain rehberi: GXC coin nedir? GXC haber-yorum ve analiz
0

Gxchain (GXC coin) nedir? GxChain coin bir kamu blockhaini ve veri alışverişi için tasarlanmış. GXC ekibi tarafından geliştirilmiş ve yüksek frekanslı veri değişimini destekliyor. Uygulama geliştirmek amacıyla farklı sektörlerden veri toplayan platform, yetkilendirilmiş proof of stake (DPoS) ve PoCS kullanıyor.


  GXChain  (GXC coin) nedir? Nasıl çalışır?

gxchain-coin-gxc-coin-nedir

 

DPoSt mekanizması, her bir kullanıcıya oylama yapabilmesi için bir token veriyor ve 101 oyun toplamı bir cast oluyor. PoCS konsensüs mekanizması, kamu blokchcaininin gelişmesi ve tasarımı için düzenlenmiş, aynı zamanda  GxChain Github’da açık kaynak olarak da mevcut.

koinmedya_brave

GXchain her 3 saniyede bir blok oluşturan bir sistem ve her saniyede 100 bin işlem gerçekleştirebiliyor. Blockchainin bu işlem kapasitesi daha da arttırılabilir. Büyük oranda ölçeklendirilebilme özelliği  de var. Dinamik bir yapıya sahip ve birkaç özellik uyarlanabiliyor, mesela blok boyutu, kullanım ücreti ve blok yapım hızı gibi.

Sektörler İçin Devrim Niteliğinde Bir Araç

Bu blockchaindeki veriler belli başlı sektörlerde kullanılabilir.

 • İnternet kredi sektörü
 • Otomotiv finans sektörü
 • Tüketici finansı
 • Bankalar
 • Hükümet daireleri
 • Sigorta
 • Tıp
 • Lojistik

GXChain blokchaini bir hizmet aracı olarak amaçlamış. Bazı uygulama ara yüzleri de bulunabiliyor. Veri aktarım ara yüzleri, istatistik analiz ara yüzleri, Blok Tarayıcı ara ara yüzleri gibi. Bu ara yüzler ticari veri depolama, doğrulama deposu ve nesne deposu gibi özelliklere sahip.Bu verilerle ticari işlem yapılabilecek aynı zamanda, hatta daha pratik ticari uygulamalar da var.

GXChain, 24 Eylül 2017’deki ilk başarılı uygulamasıyla ( Block şehir-Gongxinbao Dapp) neler olabileceğini göstermiş oldu. İkinci uygulaması kamu blokchaini Ocak 2018 de başlattı. 420 binden fazla kullanıcı GXChain kullanmış o zamandan bu yana.

ilginizi çekebilir: Güncel Bitcoin ve Kripto Para Analiz Rehberi / Uzmanların Strateji ve Taktikleri: Nasıl yatırım yapılır, ne zaman alınır, ne zaman satılır?

Gongxinbao Dapp Ne Yapabilir?

Bu bir kişisel veri yönetim uygulaması. Paylaşımı en iyi şekilde gerçekleştiriyor. Kullanıcılar blockhainde kimlik oluşturabilip, kişisel verilerini yönetebiliyor. Kullanıcıların çok boyutlu, detaylı veri etiketleri yüklemelerini teşvik ediyor sistem. Bunlar, oyunlar, filmler avatarlar için fake kimlikler olabiliyor. Kimlikler için herhangi bir gizlilik yok.

Kullanıcı, verinin kullanımına onay verdikten sonra, bu veriyle bir uygulama oluşturulabiliyor. Uygulama kişinin kötü olup olmadığını ortaya çıkaran bir uygulama. Gongxinbao blockhchain teknolojisi ile gerçek dünyadaki kötü insanların sayısını azaltabilecek. Bu şekilde oyun ve sinema dünyasından ve sosyal ağlardan bu insanlar elenmiş olacak. Bu uygulamanın amacı mutluluk ve etkili işlemlerin olduğu referansa dayalı bir toplum oluşturmak.

Veri Değişimlerinin Sunduğu Yararlar:

 • Veriyi ön belleğe kaydetmeme
 • Kişisel mahremiyeti koruma
 • Veri telif hakkını koruma
 • Üretim sahtekarlığının önüne geçme
 • İki yönlü anonim işlem gerçekleştirebilme

Gxchain (GXC coin) teknik istatistikler

Bu platformun dijital para birimleri (GXC,GXS) için GxChain üzerinde cüzdanları var. GXCcointicaret yapanlar için tasarlanmış. Blockchain üzerinde veri satın alımını doğrulamak için kullanılıyor. GXS tokenleri ise kullanıcılar için. Bu tokenin değeri blockchain üzerinde uygulamaların sertifikasyonu ve gelişmesine bağlı.

Windows 32 bit ve 64 bit, Linux ve MacOSX için tasarlanmış masaüstü verisyonu da var. IOS ve Android için cüzdanları da bulunuyor. Ayrıca bir tarayıcı ve emir hattı versiyonu da bulunmakta.

Tokenlere bazı borsalarda yatırım yapılabiliyor Bit-z ve Binance da bu borsalardan. GXC/BTC ve ETH paritesiyle işlem görüyor. 

GXC coin canlı fiyat grafiği