1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Güney Kore’nin hacklenen kanalında Elon Musk’lı kripto video

Güney Kore’nin hacklenen kanalında Elon Musk’lı kripto video

Güney Kore’nin hacklenen kanalında Elon Musk’lı kripto video
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Güney Kore hükümetinin resmi Youtube kanalı hacklendi. Hackerler ise bu sefer Elon Musk üzerinden hedef kitleyi dolandırmaya çalıştı. Olayın ayrıntılarına bakalım.


Güney Kore’nin hacklenen kanalında Elon Musk’lı kripto video

Güney Kore hükümetinin Youtube kanalı 3 Eylül’de hacklendi. Saldırganlar kısa süreliğine de olsa kanalın ismini değiştirerek kripto ile ilgili video yayınlamayı başardı. Tabii söz konusu Youtube hesabı kısa sürede geri alındı. Ona kadar ise dört saat boyunca hackerler burada kendi videolarını yayınladı. Olayı devlet haber ajansı Yonhap da doğruladı.

İlgili – Kripto çöküşünü bilen analistten bu 3 coinde ralli yakın açıklaması

Güney Kore’nin hacklenen kanalında Elon Musk’lı kripto video

Yukarıda ekran resmi yer alan söz konusu yayında, kanalın isminin SpaceX Invest olarak değiştirildiği görüyor. Saldırganlar ise burada SpaceX CEO’su Elon Musk’u kullanarak bir video yayınladı.

İlgili – Bitcoin fiyatı 20,000 doların altında ne kadar geriler? Güncel BTC teknik analizi

Saldırının, söz konusu Youtube kanalının ID ve şifresinin çalınması ile yapıldığı bildirildi. Haberlere göre Google da bu olayı doğruladı.

Saldırganlar yayınladıkları video üzerinden Elon Musk’a sanki kripto paralar hakkında konuşuyormuş süsü verdi. Ayrıca izleyenleri tuzaklarına düşürmeye çalıştılar. Kısa süreli de olsa bu hack olayı çok ses getirdi.

İlgili – Ethereum fiyatı kritik desteği korursa yükselebilir: Güncel ETH teknik analizi

Hackerlerin kripto para topluluğunu bu tür videolarla hedef alması çok yayın bir teknik. Ünlü isimlerin resim ve videolarını kullanan saldırganlar böylece hedefledikleri kitleyi dolandırmaya çalışıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: