1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Bitcoin piyasalarında endişe dolu saatler!

Bitcoin piyasalarında endişe dolu saatler!

Bitcoin piyasalarında endişe dolu saatler!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin piyasaları panik ve endişe dolu bir haftayı daha geride bırakmaya hazırlanırken; en büyük dijital varlık, çok önemli bir psikolojik eşik olarak görülen 20.000$ seviyesini kaybetmiş gibi görünüyor. 

Bitcoin piyasalarında endişe devam ediyor: 20.000 doların altında mı kapanış yapacak?

Bitcoin, haftalık kapanışa az bir süre kala, önemli bir psikolojik eşik olarak görülen 20.000$ seviyesini kaybetmiş gibi görünüyor. 

Bitcoin için 20.000 dolar, çok önemli bir direnç seviyesi. Burası psikolojik bir destek olmanın yanında, 2017-2018 boğa piyasasının zirvesi ile bağlantılı teknik ve temel bir destek noktası olarak görülüyor.

İlginizi çekebilir:

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in ayı piyasası yorumuna çok şaşıracaksınız!

Analistten 3 kripto para için yeni fiyat tahmini: Bitcoin,…

 

bitcoin piyasaları Bitcoin piyasalarında endişe dolu saatler!

 

Bitcoin (BTC) son birkaç gündür 20 bin dolar civarında kritik bir mücadele veriyor ve genel duruma bakılırsa boğalar vazgeçmiş gibi görünüyor.

Nitekim piyasadaki volatilite de son birkaç gündür kayboldu. Bunun sonucunda da likidasyon azaldı ve günlük işlem hacimleri minium seviyeleri gördü. Son 24 saate bakacak olursak, Bitcoin piyasalarında yalnızca 6 milyon dolarlık pozisyon tasfiye oldu.

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, dünyanın en büyük dijital varlığı, 19.600 dolar civarındaki günün en düşük seviyesinden biraz toparlanarak, 19.800 dolar civarında alıcı buluyor. 

Bitcoin’in 20 bin doların altına sarkması ile birlikte, diğer kripto paraların birçoğunda kararsız bir görünüm oluştu. Ve ayıların kısa vadede piyasaya olan hakimiyeti artmış gibi görünüyor. Tabii ki, bazı istisnalar da yok değil.

Örneğin; Cardano (ADA) haftayı %6 yükselişle kapattı ve son 24 saat içinde ilk 10’da en iyi performans gösteren kripto paralardan biri oldu.

 

Bitcoin piyasaları panik ve endişe dolu bir haftayı daha geride bırakmaya hazırlanırken; en büyük dijital varlık, çok önemli bir psikolojik eşik olarak görülen 20.000$ seviyesini kaybetmiş gibi görünüyor. 

Altcoin piyasalarına da belirsizlik hakim!

Bugün kripto pazarında yeşile dönüşler artsa da aşağıdaki grafikten de görüleceği gibi, artışlar çok düşük seviyelerde kaldı.

ETH, DOT, BNB ve XRP gibi önde gelen kripto varlıkların hemen hepsi %1’den daha az bir artış ile günü geride bırakırken, Cardano altcoinler arasında en iyi performans gösteren varlık oldu.

DeFiChain (DFI) ise %11,5 gibi bir yükseliş yakalayarak, son 24 saat içinde en çok değer kazanan kripto varlık oldu. Onun ardından ise GMX ve ADA geliyor.

Negatif yönlü hareketleri incelersek; ilk sıralarda, %8,3 düşüş kaydeden Helyum’un HNT’sini ve %4,5 düşüş ile LEO’yu görüyoruz.

Kaynak