1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Gucci’den heyecan veren DOGE ve Shiba açılımı!

Gucci’den heyecan veren DOGE ve Shiba açılımı!

Gucci’den heyecan veren DOGE ve Shiba açılımı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İtalyan moda markası Gucci, kripto sektöründe etkinlik alanını genişletmek için DOGE ve Shiba Inu başta olmak üzere bir dizi kripto para birimini kabul etmeye başlayacağını duyurdu.

Gucci ödemelerde Doge ve Shiba’yı kabul ediyor!

2022’nin başlarında Web3 çılgınlığına dahil olan ve iki NFT koleksiyonu başlatan Gucci, mayıs ayı sonlarına doğru kripto para birimlerini kabul etmeye başlayacağını duyurdu.

Kriptoları kabul etmek üzere başlatılacak olan pilot program, ilk olarak ABD’de 5 mağazada açılacak. Ancak lüks moda markası, kripto para hizmetini Kuzey Amerika’daki 111 mağazasının tamamına yaymayı planlıyor.

Pilot programa şimdilik, New York, Los Angeles, Miami, Atlanta ve Las Vegas’daki mağazalar katılacak. 

Bu arada program kapsamında lansmana hazırlık olarak; çalışanlar kripto para, değiştirilemeyen tokenler (NFT’ler) ve Web3 hakkında eğitim almaya başladı.

İlgili: Metaverse nedir, geleceği nasıl? Güncel Metaverse haber ve gelişmeleri

Gucci’den heyecan veren DOGE ve Shiba açılımı!

Gucci ödemelerde, Shiba Inu ve Dogecoin (DOGE)’i kabul etmeye başlıyor!

Duyuruya göre Gucci, Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB), Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH),  Bitcoin Cash (BCH), Wrapped Bitcoin (WBTC), Litecoin (LTC) ve beş stabil coin dahil olmak üzere, toplamda 10 kripto para birimini kabul edecek.

Ayrıca pilot lokasyonlarda mağaza içi DOGE ve Shiba Inu ile ödeme yapan müşterilere, dijital varlık cüzdanları üzerinden ödeme yapmaları için QR kodlu bir e-posta gönderilecek.

Peki Gucci’nin kripto para adımı neden önemli?

Gucci’nin ödemelerde kripto paraları kabul etmesi, lüks moda markasının Web3 ve fiziksel topluluklarını kaynaştırmaya yönelik önemli bir adım olarak görülüyor.

İlgili: İşte dünya devlerini metaverse çılgınlığına sürükleyen en makul sebepler!

Gucci’den heyecan veren DOGE ve Shiba açılımı!

Nitekim son zamanlarda NFT ve metaverse sektörlerine giren marka sayısında inanılmaz bir artış yaşandı. Gucci, Diesel, Louis Vuitton gibi birçok dev moda markası metaverse evrenine katıldı.

İnanılmaz gibi görünse de metaverse ile birlikte dijital modada yeni bir çığır açıldı. Hatta işin boyutu, yeni koleksiyon sunumlarından gerçek DJ’lerin olduğu halka açık konuşmalara ve partilere kadar her şeyi kapsayan kendi moda haftasına kadar uzandı.

İlgili:  Moda dünyasında teknolojinin geldiği son nokta: Metaverse Moda Haftası

KoinMedya olarak daha önce bahsettiğimiz gibi; ilk dijital moda haftası mart ayında Ethereum blok zincirinde merkezsiz bir sanal sosyal platform olarak faaliyet gösteren Decentraland’da gerçekleşti.

 Daha önce de Gucci, SuperGucci NFT koleksiyonu başlatmak üzere dijital karakter markası Superplastic ile ortaklık kurdu.

Metaverse Moda Haftası’nda Gucci, yüzüncü yılını kutlamak için online oyun platformu Roblox üzerinde, oyuncuların ünlü İtalyan moda tasarımcısı Alessandro Michele’in önemli tasarımlarına ulaşabilecekleri ve sanal koleksiyonlar satın alabilecekleri online sanal bir sergiye ev sahipliği yaptı.

Kaynak