Loading...
btc
BTC
0%
Bitcoin
63.795,15 USDT
eth
ETH
-0.01%
Ethereum
3.083,82 USDT
bch
BCH
-0.68%
Bitcoin Cash
483,53 USDT
xrp
XRP
-0.48%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.33%
Litecoin
79,68 USDT
bnb
BNB
-0.36%
Binance Coin
535,71 USDT
sol
SOL
-0.18%
Solana
135,98 USDT
avax
AVAX
-0.72%
Avalanche
34,51 USDT
ada
ADA
-0.47%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.63%
Poladot
6,66 USDT
doge
DOGE
-0.45%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-0.2%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin konusundaki bu gelişme IMF’yi endişelendirdi

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uluslararası Para Fonu (IMF), zaman zaman yaptığı açıklamalarda Bitcoin konusundaki duruşunu belirtmişti. BTC konusundaki yeni ve önemli bir gelişme ise IMF yetkililerini endişelendirdi. Olayın ayrıntılarına ve yapılan açıklamalara bakalım.


Bitcoin konusundaki bu gelişme IMF’yi endişelendirdi

Bloomberg’de yer alan bir habere göre, Uluslararası Para Fonu’nda (IMF) yetkililer, Orta Afrika Cumhuriyeti’nin (OAC) kripto paraları yasallaştırma ve Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etmesini endişe ile karşıladı.

Twitter üzerinde son dakika kripto para gelişmelerini duyuran hesap olan Watcher.Guru (@WatcherGuru) da şu bilgileri paylaştı:

“Son dakika: IMF, Bitcoin’in Orta Afrika Cumhuriyeti’nde benimsenmesinin büyük yasal, şeffaflık ve ekonomi politikaları sorunları doğurduğunu söylüyor.”

IMF, blockchain destekli dijital varlıkları bu kadar ulusal ölçekte entegre etmenin ülkenin finansal sistemine zarar verebileceğini savunuyor. Uluslararası Para Fonu ayrıca, Bitcoin’i OAC’da bir ödeme yöntemi olarak benimsemenin önemli sorunlara yol açabileceğini belirtiyor.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

IMF tarihin en yüksek fonunu aktarıyor: Bitcoin için iyi reel ekonomi için kötü haberimiz var!

IMF’den yapılan açıklamada ise şöyle deniliyor:

“OAC’da Bitcoin’in yasal ödeme aracı olarak benimsenmesi, büyük yasal, şeffaflık ve ekonomi politikaları sorunları oluşturacak. IMF çalışanları da Orta Afrika Cumhuriyeti yetkililerine yeni yasanın getirdiği endişeleri giderme konusunda yardımda bulunuyor.”

Orta Afrika Cumhuriyeti yetkilileri Bitcoin’in ekonomiye istikrar getireceğini düşünüyor

Bu Afrika devleti, dünyanın en fakir ülkelerinden biri olarak görülüyor. Buna ek olarak bölgesel ekonomi de yıllardır devam eden iç savaştan dolayı çok az gelişme fırsatı buldu.

İki Orta Afrika Cumhuriyeti milletvekili, kripto paralar ve Bitcoin’in ülkede kabul edilmesi ve yasallaştırılması için ülke parlamentosuna bir yasa tasarısı sundu. Bu tasarı, 24 Nisan’da meclis tarafından kabul edildi. Binance CEO’su Changpeng Zhao da bu gelişmeyi doğruladı.

Bu gelişmeler üzerine IMF endişeli oldukları yönünde açıklamalar yaptı. IMF daha önce de benzer açıklamalara yer vermişti.

İlgili – IMF, çelişen Bitcoin mesajları ile ne demeye çalışıyor?

Orta Afrika Cumhuriyeti’nden önce ise El Salvador, BTC’yi yasal para birimi olarak kabul eden ilk ülke olmuştu.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.