1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin konusundaki bu gelişme IMF’yi endişelendirdi

Bitcoin konusundaki bu gelişme IMF’yi endişelendirdi

Bitcoin konusundaki bu gelişme IMF’yi endişelendirdi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Uluslararası Para Fonu (IMF), zaman zaman yaptığı açıklamalarda Bitcoin konusundaki duruşunu belirtmişti. BTC konusundaki yeni ve önemli bir gelişme ise IMF yetkililerini endişelendirdi. Olayın ayrıntılarına ve yapılan açıklamalara bakalım.


Bitcoin konusundaki bu gelişme IMF’yi endişelendirdi

Bloomberg’de yer alan bir habere göre, Uluslararası Para Fonu’nda (IMF) yetkililer, Orta Afrika Cumhuriyeti’nin (OAC) kripto paraları yasallaştırma ve Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etmesini endişe ile karşıladı.

Twitter üzerinde son dakika kripto para gelişmelerini duyuran hesap olan Watcher.Guru (@WatcherGuru) da şu bilgileri paylaştı:

“Son dakika: IMF, Bitcoin’in Orta Afrika Cumhuriyeti’nde benimsenmesinin büyük yasal, şeffaflık ve ekonomi politikaları sorunları doğurduğunu söylüyor.”

IMF, blockchain destekli dijital varlıkları bu kadar ulusal ölçekte entegre etmenin ülkenin finansal sistemine zarar verebileceğini savunuyor. Uluslararası Para Fonu ayrıca, Bitcoin’i OAC’da bir ödeme yöntemi olarak benimsemenin önemli sorunlara yol açabileceğini belirtiyor.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

IMF tarihin en yüksek fonunu aktarıyor: Bitcoin için iyi reel ekonomi için kötü haberimiz var!

IMF’den yapılan açıklamada ise şöyle deniliyor:

“OAC’da Bitcoin’in yasal ödeme aracı olarak benimsenmesi, büyük yasal, şeffaflık ve ekonomi politikaları sorunları oluşturacak. IMF çalışanları da Orta Afrika Cumhuriyeti yetkililerine yeni yasanın getirdiği endişeleri giderme konusunda yardımda bulunuyor.”

Orta Afrika Cumhuriyeti yetkilileri Bitcoin’in ekonomiye istikrar getireceğini düşünüyor

Bu Afrika devleti, dünyanın en fakir ülkelerinden biri olarak görülüyor. Buna ek olarak bölgesel ekonomi de yıllardır devam eden iç savaştan dolayı çok az gelişme fırsatı buldu.

İki Orta Afrika Cumhuriyeti milletvekili, kripto paralar ve Bitcoin’in ülkede kabul edilmesi ve yasallaştırılması için ülke parlamentosuna bir yasa tasarısı sundu. Bu tasarı, 24 Nisan’da meclis tarafından kabul edildi. Binance CEO’su Changpeng Zhao da bu gelişmeyi doğruladı.

Bu gelişmeler üzerine IMF endişeli oldukları yönünde açıklamalar yaptı. IMF daha önce de benzer açıklamalara yer vermişti.

İlgili – IMF, çelişen Bitcoin mesajları ile ne demeye çalışıyor?

Orta Afrika Cumhuriyeti’nden önce ise El Salvador, BTC’yi yasal para birimi olarak kabul eden ilk ülke olmuştu.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: