1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Cardano Haberleri
  4. Cardano’da yaklaşan önemli gelişme öncesi hareketlilik

Cardano’da yaklaşan önemli gelişme öncesi hareketlilik

Cardano’da yaklaşan önemli gelişme öncesi hareketlilik
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano, yaklaşan yeni bir geliştirme çalışması öncesi bir dizi önemli çalışmaya imza atıyor. ADA ağında son bir ayda dikkat çeken geliştirme ve performans iyileştirmeleri var. Sonuç olarak ADA coin fiyatına da pozitif yansıyacak olaylar.


Cardano’da yaklaşan önemli gelişme öncesi hareketlilik

Cardano (ADA) ekosistemi büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Cardano yol haritası çerçevesinde yapılan tüm geliştirme ve güncellemeler konusunda ise ekip çok titizlikle tüm yapılanları kullanıcılara duyuruyor.

Cardano’nun çekirdek teknolojisi konusunda önemli bir güncelleme olan Vasil hard fork yaklaşıyor. Bu güncelleme Haziran 2022’de gerçekleşecek. Bu güncelleme ile protokolün ölçeklenebilirliği ve işlemleri sonuçlandırma durumu iyileştirilecek. Böylece hacim ve likiditeye de yardım edecek.

İlgili – Cardano’dan yeni bir coin sürprizi

Cardano ekibinin kısa süre önce paylaştığı güncel durum duyurusuna göre, hem düğümler hem de konsensüs ekibi geçen ay yaptıkları çalışmalarla Ouroboros protokolünü yaklaşan hard forka hazırladı. Ouroboros, Cardano blockchainin mevcut konsensüs algoritması.

Cardano ekibi aynı zamanda UTXO HD’de performansı iyileştirmek için çalıştı. Buna ek olarak Cardano blok büyüklüğünü yüzde 10 artırdı. Bu ise ağın performasını daha da hızlandırmak için yapıldı.

İlgili – Cardano nedir, ADA coin nereden ve nasıl alınır?

Cardano cüzdanı

Cardano yatırımcılarına Coinbase'den müjdeli haber!

Bu arada Cardano’nun Daedalus 4.9.0 cüzdanında da bazı çalışmalar yapıldı. Bu cüzdan Mart başında piyasaya sürülmüştü. Test edilen bu cüzdana aynı zamanda yeni cardano-node v.1.34.1 da entegre edildi. Aynı zamanda Ledger donanım cüzdanı ile ilgili bazı Windows sorunları da düzeltilerek test edildi.

Başka bir önemli duyuru da Cardano’nun geliştirici firması Input Output Topluluk ve Ekosistemden Sorumlu Başkan Yardımcısı Tim Harrison’dan geldi. Harrison, bugün yaptığı açıklamada, Cardano’nun, Mayıs sonu ve Haziran ortası için biri Barselona’da, diğeri Austin, Teksas’ta olmak üzere iki geliştirici etkinliği olacağını bildirdi.

İlgili – Cardano ADA coin fiyat tahmini; ADA coin fiyatı ne olur?

Harrison’a göre, Barselona etkinliği denetim ve sertifikasyona odaklanacak. Austin’de gerçekleşecek etkinliğin odağında ise Cardano tabanlı akıllı sözleşmeler platformu Plutus ve Marlowe olacak. Bular Cardano’da finansal sözleşmeler yazmak ve yürütmek için geliştirilmiş diller.

Kaynak

Etiketler: