1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Güncel Golem (GNT) rehberi: GNT coin nedir? GNT haber-yorum ve analiz

Güncel Golem (GNT) rehberi: GNT coin nedir? GNT haber-yorum ve analiz

Güncel Golem (GNT) rehberi: GNT coin nedir? GNT haber-yorum ve analiz
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Golem (GNT coin) nedir? Golem, merkeziyetsiz, kamuya açık bir bilgi işlem pazarıdır. Yüksek bilişim pazarına Amazon, Google ve Microsoft gibi büyük şirketler hakim. Yüksek giriş engelleri ve pazarın kapalı oluşu, bu şirketleri tekelleştirerek büyük kârlar elde etmesinin yolunu açıyor.

Golem (GNT coin) nedir?

golem-gnt-coin-nedir
Golem (GNT coin), piyasayı açmak istiyor. Boylece donanım kiralamak, halk için daha kolay olabilecek. Ayrıca rekabeti artacağı için fiyatlar da önemli ölçüde düşecektir..
Projede üç tür kullanıcı grubu var: Donanım sağlayıcılar, talepte bulunanlar ve geliştiriciler. Donanım sağlayıcılar, donanımlarını ortak kullanıma açıyor. Talepte bulunanlar, donanımı kiralıyor. Geliştiriciler, platformun üstünde uygulamalar oluşturuyor. Her üç kullanıcı grubu da herhangi bir fiyat belirlemede serbestler; bu yüzden donanım kiralama ve yüksek bilişim için serbest bir pazar oluşturuyorlar.

Platformu kitlenin benimsemesi için, üç kullanıcı grubu için de teşvik oluşturması gerekiyor. Sağlayıcılar, bilgi işlem kaynaklarını kolayca kiralamak ve gelir elde etmek için her türlü fırsata sahipler. Talepte bulunanlar ise, geniş bir donanım yelpazesinden seçim yapma özgürlüğüne sahipler ve piyasa fiyatından ödeme yaparken ihtiyaçlarını tam olarak karşılayanı seçebilirler. Geliştiriciler ise, dağıtım kanalının ek bir kaynağını alırlar ve kaliteli yazılımlar oluşturarak para kazanmanın bir yolunu bulabilirler.

Golem’e (GNT coin) yatırım yapılır mı?

Golem, genel amaçlı bir bilgi işlem platformu olarak tasarlanmıştır, ancak ekip başlangıçta belirli bir kullanım durumuna odaklanır: CGI (Computer Generated Image = halk dilinde Görsel Efekt dediğimiz bilgisayar tabanlı imgeleme tekniği) oluşturma.

CGI oluşturma, çok kaynak gerektiren bir görev. CGI sanatçıları ya kendi bilgisayarlarında işlem yapacaklar ya da yüksek kapasiteli gelişmiş bilgisayarlar kiralacaycaklar.
İlk seçenek, modern PC’lerde bile çok zaman alabilirken, ikinci seçenek maliyetli ve rahatsız edici olabilir. Brass Golem (ilk sürümün adı) dışarıdan ucuz ve zahmetsizce oluşturulmasına izin veriyor. 
Sonuç olarak,  diğer kullanım şartları için çözümler geliştirmeyi planlıyor, örn. makine öğrenme. Açık, merkezi olmayan teknolojiler geliştikçe, diğer platformlar da üretimde güvenle kullanılabilecekleri sahneye taşınırlar. Golem’in uzun vadeli stratejisi, merkezi olmayan internetin omurgası olmak ve Ethereum ve IPFS gibi diğer platformlarla entegre olmak.
Golem Network Tokeni, (GNT coin) Golem’in doğal tokenıdır. Donanım kiralamak ve uygulama geliştirenleri ödüllendirmek için kullanılıyor. Mevduatlar veya sertifikalandırma ücretleri gibi GNT için ek kullanım durumları, gelecekteki güncellemelerle birlikte sunulabilir. GNT’nin sabit bir tutarı var. ve Ethereum üzerinde çalışıyor ve GNT coin ise bir ERC20 tokeni.

GNT platformu ve işlevi

Herkes uygulamasını GNT coin platformunda yayınlayabilir. Tüm uygulamalar sanal makinelerde çalışıyor ve ana bilgisayara erişemiyor olsa da, ana makineye erişim sağlamak için çeşitli bilgisayar korsanları ve güvenlik açıklarını kullanacak kötü amaçlı kod yazmak mümkün. Bu, donanım sağlayıcıları için ciddi sorunlara yol açabilir. GNT Uygulama Kaydı’nı sunarak bu riski azaltmayı planlıyor.

ilginizi çekebilir: GNT coin market istatistikleri için tıklayınız

GNT, genel amaçlı bir bilgi işlem platformu oluşturduğundan, esnek bir ödeme sistemi uygulamak da önemlidir. İşlem Çerçevesi bunun içindir. Bu, temel olarak, geliştiriciler için gelişmiş bir uygulama içi ödeme sistemidir. İşlem Çerçevesini kullanarak, uygulama yaratıcıları kendi işlem modellerini oluşturabilirler. İşlem Çerçevesi, bir uygulamanın izlemesi gereken kurallar dizisiyle gider. Örneğin, uygulama başvuru kaydında sunulmalıdır. Diğer bir olası gereklilik, işlem modelinin topluluk tarafından onaylanması gerektiğidir. Çerçevenin olası öğeleri, kullanım başına ödeme, zincir dışı ödemeler, özel makbuzlar ve daha fazlası.

Böyle açık ve güvenilir bir platform için, tüm operasyonlarda sağlamlık önemlidir. Golem, ödemeleri yapmak için Ethereum’u kullanıyor, bu yüzden güvenliğini miras alıyor. Golem ayrıca verimli görev yürütme ve doğrulama üzerinde de çalışıyor.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.