Loading...
btc
BTC
0.02%
Bitcoin
67.156,24 USDT
eth
ETH
0.08%
Ethereum
3.520,77 USDT
bch
BCH
-0.01%
Bitcoin Cash
395,42 USDT
xrp
XRP
0.13%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
0.28%
Litecoin
73,24 USDT
bnb
BNB
0.42%
Binance Coin
595,57 USDT
sol
SOL
-0.07%
Solana
173,49 USDT
avax
AVAX
-0.02%
Avalanche
29,10 USDT
ada
ADA
0.18%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
0.43%
Poladot
6,36 USDT
doge
DOGE
-0.1%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
-0.27%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Bitcoin Haberleri
  3. Goldman Sachs’ten şoke eden Bitcoin ve altın açıklaması

Goldman Sachs’ten şoke eden Bitcoin ve altın açıklaması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük bankalarından biri olan Goldman Sachs, Bitcoin konusundaki pozisyonuna açıklama getirerek, özellikle Altın’dan yana bir duruşu olduğunu gösterdi. Bankanın BTC konusunda ne dediğine bakalım.


Goldman Sachs’ten şoke eden Bitcoin ve altın açıklaması

Bitcoin zaman zaman eleştiriliyor. Bu eleştirilere gerekçe olarak genelde yüksek volatilitesi ve spekülatif doğası gösteriliyor. Kripto para sektöründe yaşanan son gelişmelerden sonra dünyanın en büyük bankalarından biri olan Goldman Sachs de BTC ile ilgili kendi yorumunu paylaştı.

Goldman Sachs’ten altın ve Bitcoin yorumunu

Çok uluslu yatırım bankası Goldman Sachs, kısa süre önce Bitcoin konusunda ne düşündüğünü paylaştı. Bu açıklamaya göre, dev banka Altın’ın uzun vadede performans olarak Bitcoin’i geçmesini bekliyor. Kripto paraları yüksek volatiliteli varlıklar adlandıran Goldman Sachs, Altın’ın gerçek talep desteği ile potansiyel bir ralli yapabileceğini ifade ediyor.

İlgili – Ethereum fiyatında %4 yükseliş sonrası kritik seviyeler: Güncel ETH teknik analizi

bitcoin

Yatırım bankasına göre, bu değerli metal, zorlu finansal ortamlarda daha az etkilenme eğilimine sahip. Goldman Sachs aynı zamanda altının “faydalı bir portföy çeşitlendirme aracı” olarak da nitelendiriyor. Ayrıca, Bitcoin ile kıyaslandığında gerçek bir dünya kullanım alanına sahip olduğunu da söylüyor. Bankaya göre BTC hala gerçek dünya kullanım alanını bulamadı.

İlgili – ABD’de enflasyonun açıklanmasıyla Bitcoin fiyatı %5 yükseldi

Banka şöyle açıklıyor:

“Bitcoin’in özellikle aşağı yönlü volatilitesi bazı sistematik endişelere yol açıyor. Hatta bazı büyük oyuncuların iflas başvurusu yapmasına da sebep oldu. Altın’da ise bu durum farklı ve gerçek bir kullanım alanı talebi var.”

Yatırım bankası Goldman Sachs’e göre Bitcoin’in mevcut değerini gelecekte oluşabilecek potansiyel kullanım alanları belirliyor. Bundan dolayı yüksek volatiliteli varlık. Ayrıca bu özelliğinden dolayı da “bir problemi çözmek için bekleyen bir çözüm” olarak nitelendiriyor Bitcoin’i.

En ilginç olanı ise Goldman Sachs’in bu yorumları yapmasından sadece iki hafta önce birkaç kripto şirketini değerlendirmeye aldığı haberleri gelmişti. Bankanın bir kripto şirketi almayı düşündüğü ifade ediliyordu.

İlgili – Avrupa ve Afrika arasında büyük Bitcoin açılımı

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.