1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Binance’den dev sermaye çıkışı! İşte nedeni

Binance’den dev sermaye çıkışı! İşte nedeni

Binance’den dev sermaye çıkışı! İşte nedeni
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’den dev bir sermaye çıkışı yaşandı. İşte sermaye çıkışının nedenleri ve tüm gelişmeler!

Binance’den dev sermaye çıkışı! İşte nedeni

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, önemli bir stres testinden geçiyor. Son günlerde ortaya çıkan raporlar, Binance’in ABD soruşturması altında olabileceğini ortaya koyuyor.

İlgili: Binance (BNB) coin fiyat tahmini

Dün, Binance ve CEO’su Changpeng Zhao’nun potansiyel kara para aklama ihlalleri nedeniyle federal soruşturma altında olduğu iddia edildi.

Kripto veri analizcisi Nansen , son yedi gün içinde Binance’ten 3 milyar doların üzerinde net sermayenin çekildiğini söylüyor.

“Binance Netflow 7D ($) -3.660.311.347

8.783.380.428 – Çıkış

5.123.069.081 – Giriş”

 

Binance

Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya göre, borsa dün yalnızca 1 milyar doların üzerinde para çekme işlemi gördü.

“Bugün bazı para çekme işlemleri artıyor. (net 1,14 milyar dolar). Bunu daha önce gördük.  İş bizim için her zamanki gibi. Aslında, dönüşümlü olarak her CEX’te (merkezi borsa) ‘çekilme testlerini strese sokmanın’ iyi bir fikir olduğunu düşünüyorum. Bu testleri çalıştırmak bazı ağ ücretlerine mal olur. Ancak sektörü sağlıklı tutar. Takas işi basittir.”

 

FTX’in çöküşünün ardından, kripto borsaları, maliyelerinin şeffaflığı konusunda incelemeler gördü ve bu incelemeler, Binance dahil olmak üzere birçok borsayı rezerv kanıtı raporları sağlamaya yöneltti. Raporlar herkesi tatmin etmedi ve aralarında Kraken’in kurucusu Jesse Powell’ın da bulunduğu bazı isimler, raporların güvenilirliğini sert şekilde eleştirdi. Powell, korku veya dedikodu yaymaya çalışmadığını ancak Binance’in son raporunda bazı olası kırmızı bayraklar gördüğünü söyledi.

Mazars’ın yakın tarihli bir incelemesine göre Binance, kullanıcılarının Bitcoin’ini (BTC)  desteklemek için gereğinden fazla rezerve sahip ve şimdiye kadar borsadan yapılan tüm para çekme işlemleri sorunsuz bir şekilde işleniyor.

 

Kaynak

 

 

 

Etiketler: