okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.03%
Bitcoin
68.417,57 USDT
eth
ETH
0.06%
Ethereum
3.847,16 USDT
bch
BCH
0.03%
Bitcoin Cash
470,54 USDT
xrp
XRP
0.13%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.06%
Litecoin
83,48 USDT
bnb
BNB
0.09%
Binance Coin
602,20 USDT
sol
SOL
0.1%
Solana
168,86 USDT
avax
AVAX
-0.1%
Avalanche
36,98 USDT
ada
ADA
0.03%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.08%
Poladot
7,38 USDT
doge
DOGE
0.21%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
0.25%
Shiba Inu
0,00 USDT

Geleceğin Ethereum’u olabilecek 4 kripto para

Arjantinli Yatırımcılar Bitcoin'e
Arjantinli Yatırımcılar Bitcoin'e
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum, piyasa hakimiyetini kaybediyor. Öyle görünüyor ki birkaç kripto para ETH’nin piyasa payından pay kapmaya başlayabilir.


Geleceğin Ethereum’u olabilecek 4 kripto para

Kripto para meraklıları sürekli bir sonraki Ethereum (ETH) olabilecek proje arayışında. Çünkü Ethereum ilk defa akıllı sözleşmelere ev sahipliği yapan proje olmuştu. Hala da bu alandaki aslan payına sahip. Ancak dünyanın en büyük ikinci kripto parası ağ sıkışmaları ve yüksek gaz ücretleri sorunu ile mücadele ediyor.

Bu sorunu çözecek uzun süredir beklenen güncellemeler tamamlanana kadar bir dizi başka akıllı sözleşme platformu ETH’nin piyasa payından pay almaya çalışacak. Bu projelerden dördüne bakalım.

1. Solana (SOL)

Solana geçen sene bir anda piyasa değerine göre en büyük 10 coin arasına fırlamıştı. Geçen sene başında 120. sırada olduğunu da hatırlatalım. Sonuçta SOL fiyatı yüzde 11,000’lik yükseliş ile yıl sonunda beşinci sıralamaya ulaşmıştı. Sebebi ise en hızlı kripto paralardan biri olması. Teoride saniyede 65,000 işlem gerçekleştirebilir. ETH’nin saniyede 15-45 işlemi ile kıyaslayın. Solana şimdi 1,500 projeye ev sahipliği yapıyor.

İlgili – Solana nedir ve SOL coinin geleceği nasıl?

İlgili – Güncel Solana fiyat tahmini ve SOL coin geleceği 2022 – 2025

2. Avalanche (AVAX)

Avalanche’ın 3 farklı blockchaini var ki bu da hız konusunda projeye avantajlar sağlıyor. Özellikle de işlemlerin sonuçlanması açısında en hızlı olduklarını iddia edihyorlar. Fantom (FTM) da benzer iddiada bulunuyor. Avalanche’ın Solana kadar uygulaması yok. Ancak TVL (toplam kilitli varlık) açısından önde. Şu an TVL değei 10.5 milyar dolar. ETH ise hala 130 milyar dolar TVL ile lider.

Ethereum, Cardano ve Solana karşılaştırması! Hangisi daha iyi?

3. Cardano (ADA)

Cardano (ADA) ise yavaş ama istikaralı bir gelişim temposine sahip bir proje. Her seferinde yeni bit teknoloji çıkarmadan önce bunu bilimsel olarak doğrulama yöntemini seçiyor. Bundan dolayı akıllı sözleşme özelliği geçtiğimiz sene Eylül ayında piyasaya çıkmıştı. Tabii bundan dolayı da bu ağdaki uygulamaların çıkması zaman alıyor. Yine de ETH’ye alternatif olan en güçlü projelerden.

4. Polkadot (DOT)

Polkadot son aylarda önemli gelişmeler kaydetti. Bu projenin en dikkat çeken özelliği ise Ethereum ağındaki bir soruna çözüm getirmesi: birşikte çalışabilirlik. Polkadot, blockchainlerin bir biri ile ilerişim kurmasına yardımcı oluyor. ETH bu alanda iyi değil. Kripto sektörünü gelişmesi açısından birlikte çalışabilirlik büyük önem taşıyor.

İlgili – Polkadot nedir ve DOT coinin geleceği nasıl?

İlgili – Güncel Polkadot fiyat tahmini, DOT coin geleceği ve beklentisi 2022- 2025

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.