1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. FTX krizinden “en az etkilenecek” kripto para

FTX krizinden “en az etkilenecek” kripto para

FTX krizinden “en az etkilenecek” kripto para
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para topluluğuna göre FTX krizi bu büyük kripto para projesini en az etkileyecek. Bunun başlıca sebebi ise borsada listelenmeyen tek büyük coin olması. Ayrıntılara bakalım.


FTX krizinden “en az etkilenecek” kripto para

Kripto para sektörü tarihinin en kötü günlerinden birini yaşadı. Bitcoin ve diğer coinler ağır bir düşüş yaptı. ADA da bu ayı durumundan kurtulamadı. Tabii diğer kripto paralarla kıyasla daha az kayıp verdi.

Kripto para piyasasındaki çöküşün sebebi ise FTX borsasının yaşadığı likidite krizi ve iflas etmesiydi. Bahama merkezli FTX’te müşteriler hafta başında paralarını çekme telaşı yaşamıştı. Cuma günü ise borsa yönetimi iflas başvurusu yaptı.

Tabii bir de Binance ile FTX arasında yapılan kurtarma anlaşması da vardı bu hafta. Anlaşma başarısız oldu ve Binance borsayı satın almaktan vaz geçti. Böylece son yılların en büyük piyasa düşüşlerinden biri geldi.

İlgili – Ünlü analistin piyasaya umut veren 2023 Bitcoin fiyat tahmini

FTX borsasının sebep olduğu panik ortamında piyasa büyük bir darbe aldı. Fiyatlar halen baskı altında. Çünkü daha fazla kayıp oluşabileceği endişesi var. Uzmanlar ise daha fazla zarar olup olmayacağını ise önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak yeni bilgilerin belirleyeceğini düşünüyor.

FTX krizinden “en az etkilenecek” kripto para

Cardano (ADA) fiyat grafiği Kaynak: TradingView

Cardano’ya odaklanan bir Twitter hesabı olan “ADA Whales” de ADA fiyatının 2022 yılının başından bu yana olan performansından memnun değil. 118.900 takipçisi olan bu Twitter hesabına göre kısa vadede Cardano fiyatı aynı olabilir. Ancak asıl önemli olan uzun vadede ne olacağı.

ADA Whales’e göre, Cardano için “en iyi günler daha ileride”. Çünkü Cardano projesi diğerlerinde radikal farklara sahip. Ona göre Cardano teknoloji sektörünün en büyükleri arasında yer alacak.

İlgili – Ethereum fiyatı kritik bir bölgede tutunabildi: Güncel ETH teknik analizi

Bu arada Cardano kurucusu Charles Hoskinson ise devam eden krizle ilgili yaptığı açıklamada, bu olaylarda Cardano’nun adının geçmemesinden dolayı mutlu olduğunu söyledi. Aynı zamanda çöküş öncesi FTX’de listelenmeyen tek büyük coin de ADA’ydı.

Kripto uzman Bitboy’e göre ise eğer ADA da FTX’de listelenmiş olsaydı bu durum Cardano için daha büyük bir felaket anlamına gelecekti. ADA için büyük bir tasfiye yaşanacaktı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: