Ünlü analistin piyasaya umut veren 2023 Bitcoin fiyat tahmini

Tone Vays:
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kıdemli trader ve analist Tone Vays, Bitcoin ve kripto para piyasasında son çöküş ve iki yılın en düşük seviyesinin görülmesinden endişe etmiyor. Ona göre BTC gelecek yıl yüzde 450 yükseliş ile 100.000 dolar seviyesini görecek. Ayrıca bu düşüşün bir fırsat da sunduğunu söylüyor.


Kıdemli analist Tone Vays: Bitcoin gelecek yıl %450 patlama ile 100.000 dolar olabilir

Kripto para analisti ve kıdemli trader Tone Vays, uzun vadede Bitcoin (BTC) için boğa bir duruma işaret ediyor. Lider kripto paranın son iki yılın dip seviyesine ulaştığı bir dönemde bu açıklamalar umut verici. Kripto para ve Bitcoin fiyatları, FTX borsası krizi sonucu büyük bir darbe aldı.

Vays, Youtube üzerinden 123.000 takipçisine Bitcoin fiyatının 11,000 dolara düşmesinin bile hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini söylüyor. Tüm bu düşüşlere rağmen analiste göre Bitcoin fiyatı gelecek yıl 100.000 dolarda yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesini görebilir.

Kıdemli trader ve analist aynı zamanda yaşanan çöküşün iyi bir durum da olduğunu söylüyor. Ona göre bu çöküş ve düşük seviyeler uzun vade için BTC almak ve tutmak isteyen yeni alıcılar çekecek. Şöyle açıklıyor:

“11.000 dolara çöküş görsek de hala gelecek yıl 100.000 dolara ulaşabiliriz. Çünkü çok fazla Bitcoin ucuz fiyattan alınarak soğuk cüzdanlara gönderilecek.”

İlgili – Bitcoin fiyatına baskı yapan 2 kritik seviye: Güncel BTC teknik analizi

Güncel Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı ne olur?

Bitcoin şu an 16.886 dolardan işlem görüyor. Salı günü 15.600 dolar civarında son iki yılın dip seviyesini gördü ve buradan yüzde 8 oranında yükseldi.


İlgili – Binance CEO’su CZ’den piyasaları rahatlatan rezerv açıklaması

Vays aynı zamanda Bitcoin fiyatının bu haftayı 18.500 doların üzerinde kapatması durumunda lider kripto paranın dip oluşturduğunun sinyali olacağını da söylüyor. Şöyle devam ediyor:

“Eğer Bitcoin haftalık kapanışı 18.500 dolar destek seviyesinin üzerinde yaparsa, ben artık muhtemelen dip görüldü konusunda emin olabilirim. Şimdilik çok daha umut verici görünüyor.”

Kıdemli trader ve analiste göre, kripto ticaret platformu BitMEX’teki fonlama oranı da tarihi veriler ışığında Bitcoin’de dibin oluştuğuna işaret ediyor.

İşte, Vays’in bu açıklamaları yaptığı Youtube yayını:

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ünlü analistin piyasaya umut veren 2023 Bitcoin fiyat tahmini
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.