1. Anasayfa
  2. Coin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Ünlü yatırım uzmanından sarsıcı Bitcoin tavsiyesi

Ünlü yatırım uzmanından sarsıcı Bitcoin tavsiyesi

Ünlü yatırım uzmanından sarsıcı Bitcoin tavsiyesi
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Euro Pacific Asset Management baş piyasa stratejisti Peter Schiff, BTC’nin Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek (ATH) fiyatı olan 69.000 $’a bir daha asla ulaşamayacağını belirterek, kripto para birimi Bitcoin ile ilgili bir değerlendirmeler yaptı.

Peter Schiff, Bitcoin’in neden bir daha 69.000 doları bulamayacağını açıkladı

Uzun süredir Bitcoin şüphecisi olan uzman bir tweet atarak, 69.000 dolara yükselişin, benzeri görülmemiş kripto reklamları ve kaldıraçla finanse edilen spekülatif satın alma ile kolaylaştırılan bir dolandırıcılık olduğu iddiasını dile getirdi. Bitcoin çılgınlığının sona erdiğini savunarak bu iddiayı FTX borsa iflasıyla destekledi. Schiff şöyle dedi:

Bir yıl önce, Bitcoin 69.000 dolara ulaştı. Muhteşem rallinin ana nedenlerinden biri, benzeri görülmemiş kripto reklamcılığını ve spekülatif satın almayı finanse eden kaldıraçtı. FTX iflası, tüm rallinin bir sahtekarlık olduğunu kanıtlıyor. Asla tekrarlanmayacak. Bitcoin çılgınlığı sona erdi.

Bu yorum, popüler Amerikan komisyoncusu ve altın uzmanının Bitcoin’in ölümünü ilk açıklaması değil. Schiff BTC’nin uzun vadede sıfıra gideceğine inanıyor.  BlockFi’nin para çekme işlemlerini askıya aldığını açıklamasının ardından Schiff, yatırımcıların mümkünse BTC’lerini satmaları gerektiğini belirtti.

Bitcoin

Schiff ayrıca Ağustos ayında BTC’nin 10.000 dolara doğru ilerlediğini söyleyerek ve insanlara hala karları varken piyasadan çıkmalarını tavsiye etmişti. Ayrıca, ikinci en büyük kripto para birimi olan Ether (ETH) ve kripto piyasasının geri kalanı hakkında da benzer bir görüşe sahip.

BTC fiyatı ATH’den daha da düşüyor. Schiff’in uyarısı, öncü kripto para biriminin tüm zamanların en yüksek (ATH) fiyatından yaklaşık %75,5 düştüğü bir zamanda geliyor. Yazım sırasında CoinMarketCap verilerine göre BTC şu anda günde %1,81 artışla 16.850 dolardan işlem görüyor. Bu, FTX’in defterlerinde yaklaşık 8 milyar dolarlık bir boşluk olduğu ortaya çıktıktan sonra, bu hafta başlarında iki yılın en düşük fiyatı olan 15.702 $’a düşüşten hafif bir toparlanma. Ne olursa olsun, Bitcoin hala son on yılda en iyi performans gösteren varlık olarak konumunu koruyor. BTC, altının %3’üne kıyasla son on yılda %154.890 yatırım getirisi kaydetti.

Kaynak

Etiketler: