1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. FTX merkezli kripto krizinde ilginç siyasi bağlantı iddiaları

FTX merkezli kripto krizinde ilginç siyasi bağlantı iddiaları

FTX merkezli kripto krizinde ilginç siyasi bağlantı iddiaları
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

FTX kaynaklı son kripto piyasası krizinde, Sam Bankman-Fried’in siyasi bağlantıları aracılığı ile FTX’i kurtarıp kurtaramayacağı tartışılıyor. Büyük kripto krizinin ortasında uzmanlar, SEC ve diğer siyasi çevrelerin bu FTX krizinden SBF’yi kurtarabileceğini iddia ediyor.

FTX Krizi yakında çözülecek mi?

FTX Trading Limited’in CEO’su Sam Bankman-Fried’in (SBF), geçen yıl Washington DC’de şahsen lobi faaliyetleri yürüttüğü iddia ediliyor. Blockchain Dernekleri Devlet İlişkileri Direktörü Ron Hammond, SBF’nin düzenleyici güce sahip aktörlerden bazı faydalar elde etme girişimi hakkında bilgiler paylaştı. Crypto ile ilgili olsun ya da olmasın başka hiçbir CEO’nun bu ölçüde DC’de kişisel olarak lobicilik yapmadığından bahsetti.

SBF’nin çok tartışmalı Dijital Emtia Tüketici Koruma Yasası (DCCPA) için agresif bir şekilde lobi yaparken üyelere para bağışladığını vurguladı. Tartışmalı yasa tasarısı, Senato Tarım komitesi lideri tarafından yönetiliyor. Fox Business’dan bir gazeteci olan Eleanor Terrett, SEC Başkanı Gary Gensler’a bağlı olarak görev yapmış olan eski bir CFTC komisyon üyesinin artık FTX ABD Politika ve Düzenleme Stratejisi Başkanı olduğunu bildirdi.

 

FTX

Gazeteci bir kaynağının, SBF’nin Washington DC’deki lobicilik çabalarına liderlik eden kilit kişi olduğunu açıkladığını belirtti. Terrett, FTX/Alameda ve SEC Başkanı arasındaki MIT bağlantılarına dikkat çekti. Minnesota Kongre Üyesi Tom Emmer, SEC’in SBF ve FTX’e yardım ettiği imasında bulundu.

Daha önce bazı kripto kaynaklar, kripto liderlerinin FTX Krizinden SEC’in sorumlu olduğunu iddia ettiğini bildirmişti. SBF için sırada ne var sorusu gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Ancak Ron Hammond, DCCPA’nın henüz bitmediğini de vurguladı. Muhtemelen gelecek yıla kadar yavaş ilerleyecek. Kongre böyle bir kriz sırasında harekete geçmek zorunda hissedebilir. Meclis ve senatodaki duruşma önümüzdeki hafta yapılacak. Sadece FTX krizine ve kripto düzenlemesine odaklanan bir duruşma olacak büyük olasılıkla.

Kaynak

Etiketler: