1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Binance’den sonra Crypto.com da “o” verileri paylaştı!

Binance’den sonra Crypto.com da “o” verileri paylaştı!

Binance’den sonra Crypto.com da “o” verileri paylaştı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Binance’den sonra ünlü bir kripto borsası daha şeffaflık amacı ile başlatılan girişimin ilk adımı olarak, platformunun rezerv varlıklarını paylaştı.

FTX felaketinin öğrettikleri: Binance’den sonra Crypto.com da rezerv varlıklarını paylaştı

Crypto.com CEO’su Kris Marszalek, yatırımcıların, kripto borsasının güvenli ve şeffaf olmaya devam ettiğini bilmelerini söyledi. Ve Crypto.com’un sahip olduğunu iddia ettiği gibi, 1:1 rezerv varlık oranına sahip olduğunu kanıtlayacak hesap incelemesini paylaştı. Kripto platformu, finansal durumuyla ilgili ayrıntıları paylaşmak üzere; başlangıç ​​adımı olarak, borsanın soğuk cüzdanlarının adreslerini yayınladı.

İlgili: Binance borsasından merakla beklenen duyuru geldi!

 

Binance'den sonra Crypto.com da "o" verileri paylaştı!

 İlginizi çekebilir:

 

Bu arada 8 Kasım’da Binance CEO’su Changpeng Zhao, şirketin halka açık bir Rezerv Kanıtı denetim sistemi başlatacağını açıklamıştı. Benzer şekilde, Binance’den sonra Crypto.com CEO’su Kris Marszalek de “kripto platformlarının rezerv kanıtlarını halka açık olarak paylaşması gerektiğine” inanıdığını açıklamıştı. Son olarak Crypto.com dan konuya ilişkin şöyle bir açıklama geldi:

“Rezerv kanıtı denetimi hazırlıkları devam ederken, platformumuzdaki en büyük varlıkların bazıları için soğuk cüzdan adreslerimizi paylaşıyoruz. Bu, rezervlerimizin yalnızca bir kısmını temsil ediyor: yaklaşık 53.024 BTC, 391.564 ETH ve diğer varlıklarla birlikte toplam 3 milyar dolar.

Lütfen önümüzdeki birkaç hafta içinde bizden tüm müşteri varlıklarının 1:1 oranında rezervini gösteren tam denetlenmiş Rezerv Kanıtı’nı bekleyin. Crypto.com’un tam şeffaflık ruhu içinde çalışmaya ve istikrarlı ve güvenli bir platform olarak faaliyet göstermeye devam etmesini bekleyebilirsiniz.”

Blockchain analitik platformu Nansen’den alınan son verilere göre, Crypto.com’un soğuk cüzdan portföyü yaklaşık 2.80 milyar dolar değerinde varlığa sahip ve bunların %31.54’ünü Bitcoin oluştuyor.

Diğer büyük kripto varlıklar arasında, borsanın toplam rezervinin %20.08’ini oluşturan meme token Shiba Inu (SHIB) ve portföyün %17.35’ini oluşturan Ethereum (ETH) yer alıyor.

Stabil coinlerden Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) sırasıyla %5,41 ve %5,36 oranlarına sahipken, diğer altcoinler ise borsanın soğuk cüzdanlarındaki varlıkların %20,26’sını oluşturuyor.

Bu duyurular, FTX’in likidite krizinin ardından diğer borsalar tarafından müşterilere güvence vermek için yapılan hamleler kapsamında değerlendirilebilir.