Loading...
btc
BTC
-0.29%
Bitcoin
64.782,04 USDT
eth
ETH
-1.09%
Ethereum
3.521,74 USDT
bch
BCH
0.7%
Bitcoin Cash
391,68 USDT
xrp
XRP
-0.36%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.54%
Litecoin
74,17 USDT
bnb
BNB
-0.5%
Binance Coin
596,30 USDT
sol
SOL
-0.85%
Solana
134,47 USDT
avax
AVAX
2.79%
Avalanche
27,69 USDT
ada
ADA
-0.06%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
-1.9%
Poladot
5,69 USDT
doge
DOGE
1.3%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.5%
Shiba Inu
0,00 USDT

Binance’den sonra Crypto.com da “o” verileri paylaştı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Binance’den sonra ünlü bir kripto borsası daha şeffaflık amacı ile başlatılan girişimin ilk adımı olarak, platformunun rezerv varlıklarını paylaştı.

FTX felaketinin öğrettikleri: Binance’den sonra Crypto.com da rezerv varlıklarını paylaştı

Crypto.com CEO’su Kris Marszalek, yatırımcıların, kripto borsasının güvenli ve şeffaf olmaya devam ettiğini bilmelerini söyledi. Ve Crypto.com’un sahip olduğunu iddia ettiği gibi, 1:1 rezerv varlık oranına sahip olduğunu kanıtlayacak hesap incelemesini paylaştı. Kripto platformu, finansal durumuyla ilgili ayrıntıları paylaşmak üzere; başlangıç ​​adımı olarak, borsanın soğuk cüzdanlarının adreslerini yayınladı.

İlgili: Binance borsasından merakla beklenen duyuru geldi!

 

Binance'den sonra Crypto.com da "o" verileri paylaştı!

 İlginizi çekebilir:

 

Bu arada 8 Kasım’da Binance CEO’su Changpeng Zhao, şirketin halka açık bir Rezerv Kanıtı denetim sistemi başlatacağını açıklamıştı. Benzer şekilde, Binance’den sonra Crypto.com CEO’su Kris Marszalek de “kripto platformlarının rezerv kanıtlarını halka açık olarak paylaşması gerektiğine” inanıdığını açıklamıştı. Son olarak Crypto.com dan konuya ilişkin şöyle bir açıklama geldi:

“Rezerv kanıtı denetimi hazırlıkları devam ederken, platformumuzdaki en büyük varlıkların bazıları için soğuk cüzdan adreslerimizi paylaşıyoruz. Bu, rezervlerimizin yalnızca bir kısmını temsil ediyor: yaklaşık 53.024 BTC, 391.564 ETH ve diğer varlıklarla birlikte toplam 3 milyar dolar.

Lütfen önümüzdeki birkaç hafta içinde bizden tüm müşteri varlıklarının 1:1 oranında rezervini gösteren tam denetlenmiş Rezerv Kanıtı’nı bekleyin. Crypto.com’un tam şeffaflık ruhu içinde çalışmaya ve istikrarlı ve güvenli bir platform olarak faaliyet göstermeye devam etmesini bekleyebilirsiniz.”

Blockchain analitik platformu Nansen’den alınan son verilere göre, Crypto.com’un soğuk cüzdan portföyü yaklaşık 2.80 milyar dolar değerinde varlığa sahip ve bunların %31.54’ünü Bitcoin oluştuyor.

Diğer büyük kripto varlıklar arasında, borsanın toplam rezervinin %20.08’ini oluşturan meme token Shiba Inu (SHIB) ve portföyün %17.35’ini oluşturan Ethereum (ETH) yer alıyor.

Stabil coinlerden Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) sırasıyla %5,41 ve %5,36 oranlarına sahipken, diğer altcoinler ise borsanın soğuk cüzdanlarındaki varlıkların %20,26’sını oluşturuyor.

Bu duyurular, FTX’in likidite krizinin ardından diğer borsalar tarafından müşterilere güvence vermek için yapılan hamleler kapsamında değerlendirilebilir. 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.