1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. BitMEX kurucusundan FTX krizi üzerine: Bitcoin için tehlike büyük!

BitMEX kurucusundan FTX krizi üzerine: Bitcoin için tehlike büyük!

BitMEX kurucusundan FTX krizi üzerine: Bitcoin için tehlike büyük!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

BitMEX kurucu ortağı Arthur Hayes, kripto piyasasında FTX krizi sonrası yaşanan mevcut fiyat düşüşünü 2008’deki borsa çöküşüne benzetti. Ve “Bitcoin için tehlike devam ediyor” dedi.

“Bitcoin için düşüş devam edebilir!”

BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes, FTX ile ilgili son haberlerin Bitcoin’i 17.500 doların altında gönderebileceğini düşünüyor.

Twitter üzerinden yaptığı yeni bir paylaşımda Hayes, kripto piyasasında yaşanan mevcut fiyat düşüşünü 2008’deki borsa çöküşüne benzetti.

 

BitMEX kurucusundan FTX krizi üzerine: Bitcoin için tehlike büyük!

İlgili:

 

 

“FTX = Lehman. Bu dip değildi. SPX [S&P 500] Mart 2009’da 666’ya ulaştı. Bu nedenle BTC 17.500$’ın altına düşme riski ile karşı karşıya…”

Bitcoin, yazımız yayına hazırlanırken CoinMarketCap verilerine göre 18,074 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre en büyük kripto varlık, son 24 saat içinde %11’den fazla düştü.

Kripto para piyasası salı günü, zor durumdaki FTX borsasının yerel tokeni FTT’deki çöküşün ardından kritik bir düşüş sürecine girdi.

 

 İlginizi çekebilir:

 

Binance CEO’su Changpeng Zhao, salı sabahı yaptığı açıklama ile tam anlamıyla bir durum analizi yapıldıktan sonra, FTX’i satın almayı planladığını duyurdu.

Esasen FTT’deki düşüş, FTX’in ticaret kolu Alameda Research’ün büyük ölçüde kredilerde teminat olarak tokene güvendiği endişelerinin ortaya çıkmasından sonra gerçekleşti.

Bu arada Hayes de tabiri caizse, sütten çıkmış ak kaşık değil! Şöyle ki; mart ayında, eski BitMEX CEO’su ve bir diğer yönetici Benjamin Delo, kara para aklamayı önleme protokolleri oluşturmayı kasten başarısızlığa uğratmak suretiyle, Banka Gizliliği Yasasını ihlal etmekten suçlu bulunmuştu. Hatta mahkeme daha sonra Hayes’i altı ay ev hapsine ve iki yıl denetimli serbestlik cezasına çarptırdı ve eski CEO da 10 milyon dolar para cezası ödemeyi kabul etti.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.