Binance borsasından merakla beklenen duyuru geldi!

Binance borsasından merakla beklenen duyuru geldi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto alanında en fazla işlem hacmine sahip olan Binance borsası, FTX krizi sonrası verdiği taahhüdü yerine getirdi ve beklenen paylaşımı yaptı.

Binance borsası mevcut varlıklarını ve sıcak-soğuk cüzdan adreslerini paylaştı!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, finansal durumuyla ilgili ayrıntıları paylaşmak üzere sıcak ve soğuk cüzdanlarının adreslerini yayınladı.

Resmi websitesinde paylaşılan bir blog yazısında Binance, böyle bir girişimin şeffaflık ve ekosisteme olan güveni artırma konusundaki devam eden taahhüdünün bir parçası olduğunu söyledi.

 

Binance borsasından merakla beklenen duyuru geldi!

 

İlginizi çekebilir.

Binance borsası yaklaşık 475.000 Bitcoin, 4.8 milyon ETH, 17,6 milyar USDT, 21.7 milyar BUSD, 601 milyon USDC ve 58 milyon BNB içeren mevcut varlıklarının anlık ekran görüntüsünü paylaştı. Ayrıca kullanıcıları korumak için 2018’de bir acil durum sigorta fonu olarak oluşturduğu Secure Asset Fund for Users (Kullanıcılar için Güvenli Varlık Fonu) adı altında 1 milyar dolar daha bulunuyor.

“Şeffaflık ve ekosisteme güveni artırma konusundaki süregelen taahhüdümüzün bir parçası olarak, sıcak ve soğuk cüzdan adreslerimizin ayrıntılarını paylaşıyoruz.

Bu, önümüzdeki birkaç hafta içinde toplulukla paylaşacağımız bir Merkle ağacı* POF oluşturma girişimimizin başlangıç ​​noktası. Amacımız, platformumuzun kullanıcılarının farkında olmalarını ve finansal hedeflerine uygun bilinçli kararlar vermelerini sağlamaktır.” 

(*Merkle tree, blokchain verilerini en verimli ve güvenli şekilde kodlamak için oluşturulmuş bir yapıdır.)

Binance tarafından yapılan duyurunun ardından anlık görüntü ile paylaşılan bilgiler, borsanın toplam güncel rezervlerini temsil ediyor.

Esasen bu duyuru, FTX’in likidite krizinin ardından diğer borsalar tarafından müşterilere güvence vermek için yapılan hamleler kapsamında değerlendirilebilir. 

Açıklanan verilere göre önde gelen borsanın rezervleri, dengeli bir şekilde farklı kripto paralara dağıtılmış görünüyor. Bununla birlikte borsanın ortalama 40 milyar dolarlık stabil coin rezervinin olması da yatırımcılara güven veriyor.

Nitekim 8 Kasım’da Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, şirketin halka açık bir Rezerv Kanıtı denetim sistemi başlatacağını açıklamıştı.

İlgili: Binance CEO’su CZ: “İşte FTX krizinden çıkarılacak iki büyük ders!”

Crypto.com CEO’su Kris Marszalek de, “kripto platformlarının rezerv kanıtlarını halka açık olarak paylaşması gerektiğine” inanıyor.

Yine bununla birlikte, OKX ve Kucoin borsaları da önümüzdeki haftalarda rezervleri hakkında bilgi vermeyi planladıklarını söyledi.

Bu arada Binance, mali durumunu gözden geçirdikten sonra, krizle boğuşan FTX borsasını satın almaktan vazgeçti.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Binance borsasından merakla beklenen duyuru geldi!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.