1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Musk, Twitter planlarını açıkladı, DOGE ne zaman kullanılacak?

Musk, Twitter planlarını açıkladı, DOGE ne zaman kullanılacak?

Musk, Twitter planlarını açıkladı, DOGE ne zaman kullanılacak?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Elon Musk Twitter’ın yaklaşan yeni planlarından bahsetti; bu bağlamda DOGE kullanımına ilişkin bilgiler de verdi.Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, Dogecoin’i her zaman desteklemesiyle biliniyor.

Twitter’da DOGE ne zaman kullanılacak?

Bir New York Times haberine göre Elon Musk, Çarşamba günü yapılan bir toplantıda Twitter ile ilgili yeni planlarını ortya koydu. Musk kısa bir süre önce 44 milyar dolara Twitter’ı devralmıştı. Musk, Twitter‘ın bağlantılı banka hesapları ve banka kartları yolu ile ödemeleri işleme koyması konusunu gündeme getirdi. Twitter’ın, kullanıcıarın banka hesaplarını profillerine bağlayabilmelerine imkân tanıyacağı ileri sürüldü. Musk kuruluşuna yardımcı olduğu çevrimiçi ödeme kuruluşu PayPal’ın örnek alınmasından söz etti. Maliye Bakanlığı Mali Suçları Uygulama Ağı olan FinCEN’e yapılan bir başvuruya göre, Twitter ödeme almanın önünü açmak için geçtiğimiz hafta kayıt evraklarını hazırladı.

doge

İşte burada Dogecoin’in faydalı yönleri devreye giriyor. Bilindiği gibi, Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, Dogecoin’i her zaman destekledi, hatta Tesla’nın ürünleri ve ilgili işleri için ödeme olarak kullanılmasına karar verdi. Ayrıca yakın zamanda piyasaya sürdüğü “burnt hair” kokusu için Dogecoin ödemelerini kabul etti. Musk’a göre Dogecoin, alışveriş işlemleri için daha uygun ve bu yüzden Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine göre daha avantajlı.

Elon Musk, geçen Aralık ayında Time dergisi tarafından “2021 Yılın Kişisi” olarak seçildikten sonra şöyle bir demeç vermişti: “Temelde, Bitcoin alışverişte kullanılmak için iyi bir alternatif değil. Aptalca bir şaka olarak oluşturulmuş olsa da, dogecoin işlemler için daha uygundur.”

doge

Twitter’ın Musk tarafından satın alınmasının hemen ardından, sosyal medya platformuna entegrasyonu hakkındaki spekülasyonlar nedeniyle popüler memecoin DOGE’nin fiyatı artmıştı. Benzer bir şekilde, Musk’ın geçen hafta Twitter tişörtü giyen bir Shiba Inu köpeğinin fotoğrafını tweet olark atması, memecoinleri kullanarak kripto para birimi işlemlerine izin verebileceği yönündeki spekülasyonları da alevlendirdi. Musk’ın Twitter’da kripto para birimi ile tam olarak ne yapmayı planladığı henüz tam olarak belli değil.

Elon Musk’ın, sosyal medya devinin, kullanıcıarın banka hesaplarını profillerine bağlayabilmelerine imkân tanıyacağını da söylediği bildirildi. Öte yandan Musk, atılan ‘tweet’lere uzun yazılar ekleme, arama işlevini geliştirme, içeriklerin denetlenmesi, kısa videoları geri getirme gibi yenilik önerilerinde bulundu.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: