Reuters: Binance, Elon Musk’ın Twitter girişimine dahil olmak istiyor

altcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dev kripto para borsası Binance, Twitter’ı çalıştırırken Elon Musk ile işbirliği yapmak istiyor. Hacimce dünyanın en büyük kripto borsasının, teknoloji milyarderi Elon Musk’ın blockchain teknolojisini Twitter’ın iş modeline dahil etmesine yardımcı olmak için yeni bir ekip oluşturduğu bildiriliyor. Ayrıntılar haberimizde…

Binance ve  Elon Musk ortak mı oluyor?

Reuters tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre Binance, ünlü milyarder Elon Musk’ın (Twitter’ın yeni patronunun) kripto varlıklarının Twitter’a nasıl entegre edilebileceğini belirlemesine yardımcı olmayı planlıyor. Kripto borsası Binance, bu yılın başlarında borsa Musk’ın satın alma planlarını duyduğunda Twitter’a 500 milyon dolar yatırım yapma sözü verdi.

Binance Reuters: Binance, Elon Musk'ın Twitter girişimine dahil olmak istiyor

Binance ekibinin, Tesla CEO’sunun sosyal medya devini satın alma teklifini neredeyse iptal etmesine neden olan bir şikayet olan spam botları da dahil olmak üzere Twitter’ın yıllar boyunca yaşadığı birçok sorunu bastırmak için kripto tabanlı çözümler bulmaya çalışacağı bildiriliyor. İlk olarak Nisan ayında Twitter’ı satın almayı teklif eden Musk, aylarca süren müzakerelerin ardından bu hafta başında 44 milyar dolarlık şaşırtıcı bir fiyatla firmayı resmen satın aldı.

Milyarder yönetimi ele geçirdikten sonra “evi temizleme” sözünü tuttu ve kendisini şirketin yeni CEO’su ilan ederek üst düzey yöneticileri kovmaya başladı. Binance, başlangıçta Musk’ın liderliğinin sosyal medya ve Web3 hizmetlerinin kaynaşmasını sağlayacağını söyleyerek Mayıs ayında Musk ile ortak yatırım yapma sözü verdi. Şirket ayrıca, satın almanın kripto varlıklarının ve blok zinciri teknolojilerinin benimsenme oranını hızlandıracağına inandığını söyledi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, 7.1 milyon Twitter takipçisine paranın birkaç gün önce havale edildiğini söyledi.Zhao şöyle dedi: “Stajyerimiz, muhtemelen Elon/Twitter hakkında soru sorulduğunda, iki gün önce 500 milyon doları havale ettiğimizi söyledi.”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Reuters: Binance, Elon Musk’ın Twitter girişimine dahil olmak istiyor
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.