1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Coinbase CEO’dan önemli Bitcoin tahmini ve “yeni altın” açıklaması

Coinbase CEO’dan önemli Bitcoin tahmini ve “yeni altın” açıklaması

Coinbase CEO’dan önemli Bitcoin tahmini ve “yeni altın” açıklaması
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Bitcoin ile ilgili önemli bir açıklama yaparak, BTC’nin küresel benimsenmesi ile ilgili tarih verdi. Aynı zamanda “yeni altın” dediği Bitcoin ile ilgili itiraflarını da paylaştı.


Coinbase CEO’dan önemli Bitcoin tahmini ve “yeni altın” açıklaması

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, kripto paraların küresel çapta benimsenme tarihi konusunda tahminini açıkladı. Ona göre kripto sektörü hala erken günlerini yaşıyor.

Coinbase’in “Around the Block” programının yeni bölümünde konuşan Armstrong, Bitcoin’in piyasa büyüklüğünün, BTC’nin güvenli liman görevi görecek kadar büyük olmadığını söylüyor. Birçokları Bitcoin’i böyle bir varlık olarak savunuyor.

Buna rağmen Armstrong aynı zamanda Bitcoin’in “yeni altın” varlık sınıfı olarak görevini başarıyla tamamlayacağını da düşünüyor. Bunun ise önümüzdeki 10 yılda yaşanacağını belirtiyor. Açıklamasında şunlara dikkat çekiyor:

“Genellikle makro ortamlar düştüğünde, güvenli yerlere bir kaçış oluyor. Geleneksel ekonomilerde bu her zaman altın, emtialar ve benzer şeylerdi. Ben ise şimdiki düşüşler sırasında şunu fark ettim. Kripto ekonomi oran olarak global ekonomi ve daha geniş bir ekonominin yeterli büyüklükte bir parçası değil. Yani insanların güvenliğe kaçış olarak Bitcoin’i tercih edeceği bir dijital altın anlamında bir büyüklüğe henüz ulaşamadı.

İlgili – Bitcoin fiyatında 21,000 dolar düzeltmesi ve kritik destekler: Güncel BTC teknik analizi

bitcoin

Bence bu zamanla değişecek. Bunu önümüzdeki beş ya da on yıl içinde görebiliriz. O zaman kripto piyasası global ekonominin oran olarak daha büyük bir parçası olacak. Böylece insanlar da gerçekten yeni tür bir altın olarak Bitcoin’e sığınacak. Ancak bu henüz olmadı. Ben itiraf ediyorum ki Bitcoin’in bu dönemde enflasyona karşı önlem olma şansı olabileceğine güvenmiştim. Bu makro ekonomik durumda Bitcoin’e daha fazla ilgi çekebileceğini düşünüyordum. Ancak öyle görünüyor ki biraz erkenciyiz.”

İlgili – Ünlü analistten Bitcoin ve Ethereum kritik uyarısı ve dip açıklaması

Armstrong, Bitcoin ve kripto paraların e-ticaretin benimsenmesine benzer bir eğri izleyebileceğini düşünüyor. 10 yıl önce Coinbase’i kurduğunda çok erken olduğunu düşündüğünü de aktarıyor. Ancak geldiğimiz noktada hala erken dönemde olduğunu belirtiyor. Son olarak 10 yıl içinde Bitcoin ve kriptonun makro ekonominin ana parçası haline geleceğini belirtiyor.

Kaynak

Etiketler: